fbpx

See andekas poisslaps ei sündinud mitte hõbelusikas suus vaid hoides käes hõbedast mikrofoni, on Britti varase ande kohta öelnud tema vanemad.

Viimased kaksteist aastat on mitmekülgned vokalist, viljakas laululooja ja arranžeerija BQ esinenud pea kogu maailmas. Alates 2010. aastast osaleb ta Londoni prestiižikas West Endi lavastuses “Thriller Live”, kehastades peaosalist Michael Jacksonit. Ta on pikka aega olnud ka rahvusvaheliselt tuntud Los Angelesest pärit jazz-funk-pop-vokaalansambli M-Pact solist, muusikadirektor, produtseerinud viis nende albumit ja andnud kontserte neljal kontinendil. Ansambli esinemisi on kõigil kolmel korral Eestis väga soojalt vastu võetud.

Britt on M- Pacti ridades või sooloartistina lava jaganud popmuusika superstaaridega nagu Stevie Wonder, Sheryl Crow, Babyface, Lionel Richie, Kid Rock ja John Meyer kuni jazzilegendideni nagu Natalie Cole või Herbie Hancock. Tema arranžeeritud-lauldud signatuure võib kuulda ka Disney, Yahoo ja näiteks Cartoon Network’i produtseeritud reklaamides.

Moodsale muusikule ebatavaliselt on Britil ette näidata nii tänavatarkused, kui korralik haridus – ta on 11 aastat õppinud Detroiti Wayne State University’s laulmist, klaverit, klassikalist viiulimängu ja muusikapedagoogikat.  Ülikoolis osales ta viiuldajana varajase muusika ansamblis ning lauljana jazz-kooris. Laia hariduse omamine andis Brittile võimaluse osaleda kontratenorina kaasaegse klassikalise muusika projektis “Cafe Desire” (2002-2004), kuid olla ka Colorado üle-osariigilise jazzikoori dirigent 2007. aastal.

Britt on Tallinn 2011 jazziresidendina teinud tööd eesti talendika vokaalansambliga Estonian Voices. Kontserdil sisustab ühe poole Britt Quentin oma saateansambliga ja teises pooles esineb ansambel Estonian Voices kus solistina teeb kaasa Britt Quentin. 

Vokaalresidentuur ja kontserdid toimuvad koostöös Eesti Jazzliiduga.

Täname:
USA-embassy 120