fbpx

Emile Parisien Quartet on üks huvitavamaid koosseise prantsuse kaasaegses jazzimaailmas. Alates 2004. aastast on need noored muusikud võlunud publikut oma hingelisuse ja küpsusega.

Kvarteti etteasteid suurtel festivalidel nagu Marciac, Toulouse, Bayonne, Limoges, Châteauvallon, ja mitmetes Pariisi klubides nagu Duc des Lombards, Sunset, La Fontaine, Les Disquaires on nii publiku kui kriitikute poolt ovatsioonidega vastu võetud. Kuulajaid rõõmustab nende pühendumus ja lavaenergia. Nende originaalsus ei ole formaalne ega demonstratiivne, see pärineb tuttavate muusikatrendide heast tundmisest nagu seda on Coltrane’i ja Wayne Shorteri muusika, ka Frank Zappa looming, kuid samuti on neid mõjutanud klassikud nagu Hector Berlioz, Igor Stravinski ja Arnold Schoenberg. Kriitikud on väitnud, et iga noot, iga takt kvarteti muusikas kõlab erilise ekspressiivsusega, mis annab tunnistust nende kirglikkust suhtumisest muusikasse. Need neli muusikut on nagu üks hääl ja kuigi neil kõigil on suurepärased individuaalsed võimed, võluvad publikut eelkõige nende mõjusad kollektiivsed kompositsioonid.

Muusikute mäng tekitab kuulajas vastandlikke tundeid, huumor ja hirm, põnevus ja ootused, mis kõlavad muusikas kogu aeg intensiivselt ja ekspressiivselt. Nende muusika erineb traditsioonilistest kvartettidest, mis mängivad tihti refrääni refrääni järel. Kõik tundub koonduvat ümber Parisieni looklemiste, mis on võrreldav vaba ja võimsa elektroni põgenemisega rõhuvast universumist. Vaatamata Coltrane’i ja teiste jazzigigantide mõjutustele, loob Emile Parisieni grupp omaenda universumi, kus on täiesti eriline ja algupärane sünkroonsus. Peale tehnilise võimekuse teab Parisien, kuidas veedelda võrratuid muusikuid mängides radikaalselt klassifitseerimatut, kuid suurepärast muusikat.

 

Kooseis:
Emile Parisien – sopransaksofon
Julien Touéry – klaver
Ivan Gelugne – kontrabass
Sylvain Darrifourcq – trummid

Piletid müügil alates esmaspäevast, 29. augustist.