fbpx

Selles rahvusvahelises kvintetis saavad kokku viis Euroopa tippmuusikut,  eredat loomingulist isiksust, kes kõik viljelevad nii soolokarjääri kui esinevad erinevates mainekates jazzansamblites. Jõulujazzi kontsertidel on võimalik kuulata kõigi viie kompositsioone. Nii koosseis kui kava on väga erilised.

Kristjan Randalu on meie Eesti uue generatsiooni silmapaistev rahvusvahelise haardega jazzpianist. Õpingud Saksamaal, Inglismaal ja USA-s on talle toonud neis maades ka arvukalt ansamblipartnereid, kellega ta on kontserte andnud mitmel mandril ja salvestanud heliplaate. Samas jätkab pianist viljakat koostööd eesti muusikutega nagu Siiri Sisask, Tanel Ruben, Vaiko Eplik jt.     

Nguyên Lê –ga kohtus Kristjan paar aastat tagasi Pariisis, kui kitarrist tuli kuulama Randalu kontserti. Tekkis hea kontakt  ja nii soovitas ta Randalut Dhafer Youssefile, kelle kvarteti koosseisus on Kristjan Randalu esinenud juba  Prantsusmaast Koreani. „ Nguyen on minu jaoks “maailmamuusik” sõna otseseimas mõttes. Vietnami päritolu Pariislase muusikat on raske liigitada mingisse kindlasse zhanrisse. Kahtlemata on ta mitmekülgse helimaailmaga virtuoos, kes on salvestanud ja esinenud suurema osaga olulistest Euroopa ja Aasia tippmuusikutest-improvisaatoritest.“ Ainuüksi oma ansamblitega on ta salvestanud 17 heliplaati. Jazzkaarel on ta varem esinenud Terri Lyne  Carringtoni ansambliga.

Saksofonide duo Steffen Schorn ja Claudio Puntin on samuti Jazzkaart väisanud samal 2001. aastal kui Nguyên Lê’gi. Duo tegutseb 1991.aastast ja esinenud väga paljudel maailma lavadel. Mõlemad saksofonistid on loonud hulga  head muusikat ja võitnud mainekaid auhindu.  Steffen Schorn mängib bariton- ja bass-saksofoni ning Claudio Puntin klarnetit.

Multiinstrumentalist Bodek Janke on Kristjaniga koos õppinud Saksamaal ning USAs  mänginud temaga mitmetes koosseisudes. Nagu Nguyên Lê-gi on ta väga innustunud ka maailmamuusikast valdab väga rikkalikku eri maade löökpillide arsenali ja mitmeid teisigi instrumente.   

Kvinteti liikmete mainekatest koostööparnteritest saaks kokku mitusada nime sisaldava nimekirja. Omavahel on nad varemgi koostööd teinud, kui viiekesi koos esinevad esmakordselt. Viis energiat, viis nägemust, Five senses. Lihtsalt imeline! 

Täname:
prantsuse instituut_logo- BW100 GR_SW_MWK_WEISS