fbpx

Eduard Vilde majamuuseumi piletid hindadega 1.92/0.96/*3.83€ (täishind/soodushind/perepilet)

Gourmet Duo muusikaline gurmee on mitmekesine, maitsev ja rikkalik.

Pianist ja laulja Yvetta Uustalu ning bassist Tõnis Tüür on sõbrad juba alates ajast, mil nad õppisid Georg Otsa nimelises muusikakoolis – Yvetta klassikalist klaverit ja Tõnis kontrabassi. Kaua kestnud tutvusele vaatamata pole nad ometi palju koos musitseerinud. Gourmet Duo parandab selle vea.

Gourmet Duo muusikaline gurmee on mitmekesine, maitsev ja rikkalik. 2010 aasta novembris ilmunud debüütalbum annab väga hea ülevaate duo laia haardega repertuaarist. Mõlemad muusikud ammutavad inspiratsiooni nii džässist, popist kui ka klassikalisest muusikast. Nõnda sisaldabki plaat tuntud ja vähem tuttavaid laenulugusid, mis kõlavad eesti, hispaania, inglise ja vene keeles. Omamoodi kingitus eesti muusikale on spetsiaalselt selle plaadi tarbeks loodud eestikeelsed sõnad Stingi lauludele “Kuni peatub aeg”, “Kord hell, kord julm” ja “Me kahe salaliit” (kaks viimast Leelo Tungla sulest) ning Yvetta Uustalu ja Kai-Mai Olbri koostöös sündinud “Ütle, lind (Pärandus)”.

Gourmet Duo on oma road lauale kandnud. Neid on ka juba maitstud ja kiidetud. Lauljatar Marju Kuut (Maryn E. Coote) ütleb: “Esimest lugu kuulates meenus mulle mu oma algus, kus ma laulsin ja kuulasin ainult sellist vana džässi. Yvettal on hea “täiskasvanud inimese” tämber”. Ning lauljatar Silvi Vrait lisab: “Mäletan Yvetta harvaesinevat tämbrit päris ammusest ajast ja tabasin end ükskord põgusalt mõtlemast, et pole teda ammu kuulnud. Sinna see mõte jäigi. Seda toredam on nüüd kuulata duot, kus Yvetta hääles on juba rohkem elukogemust ja varjundeid, lisaks minimalistlik, mõnusalt musikaalne klaverimäng ja õhulisse pilti mõttekaaslaslikult sulanduv kontrabass.”

Yvetta Uustalu on edukalt osalenud laulukonkursil “Kaks takti ette” (1993. aastal saavutatud 3. koht), andnud suure publikuhuviga kontserte Raimond Valgre lauludega, saatjateks eesti džässilegendid Olav Ehala, Lembit Saarsalu, Toivo Unt ja Aivar Vassiljev, ning esinenud lounge-muusikuna nii Eestis kui ka Jaapanis. Tõnis kinnitab, et Yvettaga musitseerimine on tõeline nauding, kiites tema suurepärast harmooniataju, ansamblimängu tunnetust ja unikaalset tämbrit. “Tal on olemas see “miski”, mida tuleb kindlasti kuulajatega jagada,” ütleb Tõnis, ning tunnistab, et see oligi põhjus koos plaadistada.

Tõnis Tüüri rikkalikku muusikupagasisse kuulub mängimine sellistes kollektiivides, nagu New Murphy Band, Bel-Etage Swing Band, Picante jt. Väga tähtsaks peab ta ka koostööd pianistide Risto Lauri ja Tõnu Naissooga ning trummar Brian Melviniga. Yvetta kiidab keemiat, mis Tõnisega muusikat luues sünnib: “Meie koosluse puhul on kõige toredam see, et on tunne, nagu me oleksime kõik need aastad ühes ansamblis mänginud. Oleme enamasti ühel liinil ja naudime nii protsessi kui ka lõpptulemust”.

Kontserti toetab Eesti Autorite ÜhingEesti Autorite Ühing