fbpx
„Kevadöös su kõrval käin…“
KEVADÖÖS SU KÕRVAL KÄIN…
Nad taotlevad lihtsaid selgeid kõlasid, mõjutusi on jazzist, popist ja maailmamuusikast.
Hedvig Hanson on eesti muusikamaastikul eriline lauljatar, aldis nii täiesti uuele kui ka vana hea muusika uuele elule aitamisele. 
Igal aastal on tal kuulajaile pakkuda paar uut laulukava ja see on ka põhjus, miks iga tema uus ilmumine publiku ette on alati kütkestav. Hea on Hedvigit esinema kutsuda ja temast ei saa kunagi küllalt, sest ta on nii värske ja isikupärane. 
Hooaja algul esitas ta Kadrioru lossi lilleaias eesti muusika kuldajastu Vikerviise ja tema oma laulude kõrval jäi eredalt meelde ka ta ema Novella Hansoni esinemine. Hedvig on esinenud nii bigbändidega kui väiksemate koosseisudega. Tema skaala on avar.
Sageli on Hedvig intiimses atmosfääris kontserte andnud vaid kahekesi koos kitarristist kaasa Andre Maakeriga, seekord on ansamblis lisaks Andrele kaasa löömas rahvusvahelise haardega jazzpianist Kristjan Randalu, üks emotsionaalsemaid bassiste Eesti jazziareenil Ara Jaraljanja suurte kogemustega trummar Ahto Abner

Lauljatari uus kava, mida kuuleme Jazzkaarel, on kantud kevade helgetest ja õrnadest meeleoludest, nii sõnas, kui helis. 
Kõlavad Hedvigi uued lood Eesti poetesside Marie Underi, Ilmi Kolla jt. tekstidele, on Kristjan Randalu muusikale kirjutatud laule, sekka häid aegumatuid Eesti heliloojate lugusid.
“Taotleme lihtsaid selgeid kõlasid, mõjutusi on jazzist, popist ja maailmamuusikast,” ütleb Hedvig Hanson.