fbpx

Siim Aimla & Oceans 4

Eksperimenta! IDEElaboratooriumi viimasel päeval, 30. aprillil, kell 14:30 – 16:00 kohtuvad Lauluväljaku klaassaalisJazziMaali töötoas heli-ja kujutav kunst. Värve silmale ja kõrvale. Teosed tekivad koostöös ja improvisatsioonis, üksteist mõjutades. Muusikud vaatavad ja kunstnikud kuulavad. 

Töötoa esimeses pooles kogeme, kuidas väljenduvad läbi värvide, joonte ja rütmide klassikaline muusika, swing, freejazz, rock, pop, folk. Töötoa teises pooles toimub suur ühine improviseerimine helis ja värvis. Näeme, kuidas muusika mõjutab maali ja kuidas kunstnike tegevus peegeldub omakorda muusikute helide valikus. 

Muusikutena võtab osa spioonidžässi ansambel Oceans 4 (Siim Aimla, Heleriin Uib, Ara Yaralyan, Reigo Ahven). Maalivad Eksperimenta! IDEElaboratooriumis osalejad ja eri kunstikoolide tiimid. 

JazziMaali töötoast valmib videokokkuvõte, mida kõigil huvilistel on võimalik vaadata ja kuulata Eksperimenta! näitusel Lauluväljakul kuni 14. juunini T – P 11:00 – 19:00. Näitusele sissepääs on tasuta. 

JazziMaali varustab mitmeruutmeetriste maalipaberitega Canson, akrüülvärvid segab valmis Giotto, pliiatsid teritab Lyra. Korraldavad Jazzkaar ja Sally Stuudio.

Siim Aimlat teatakse tegusa ja mitmekülgse muusikuna, keda jagub nii bigbände juhatama, arranžeerima, muusikat kirjutama, Otsakooli noortele kogemusi jagama kui paljudeks jazziprojektideks. Neist tähtsaimad on alati Aimla enda loodud koosseisud, kus ei peljata eksperimente. Siim Aimla ansambel Ocean’s 4, mille grooviv muusika on inspireeritud filmidest Ocean’s 11, 12 ja 13. Mõju on nii muusikaline kui mõtteviisist pärinev. Siim Aimla pälvis 2009. aastal Elioni Jazziauhinna.