fbpx

SIMONE MORENO, STATE OF ZOE, DJ VESA YLI-PELKONEN, DJ EMIL GENS

Jazzkaar, mis algas Norra külalisfestivaliga Punkt, saab rõõmsa lõpp-punkti Tallinna vanalinnas Von Krahli teatri kahel korrusel. Ülemaja-lõpupeol kõlavad tantsulised ja haaravad rütmid Brasiiliast, Norrast, Rootsist, Soomest ja muidugi Eestist.

SIMONE MORENO (Rootsi)

Samba, äge samba! Simone esitab oma ansambliga Simone Moreno  & Os Lourinhos Rio parimaid sambasid. Koosseis: Simone Moreno (laul), Anders von Hofsten (klahvpillid, laul), Jerker Eklund (kitarr), Ola Bothzén (löökpillid), Mats Ingvarsson (bass) ja Olle Linder (trummid).

DJ VESA YLI-PELKONEN (FIN)

Vesa Yli-Pelkonen on tuntud kui Helsinki kollektiivi Leftside Ensemble DJs liige ja 2001. aastast Club Wahoo! nimelise üritustesarja eestvedaja. Aastatel 2001 kuni 2007 toimusid Club Wahoo! peod legendaarses UMO Jazz House’is, mis oli alates 70ndatest erinevate jazzilegendidega koostööd teinud Uue Muusika Orkestri koduks. Aasta 2002. Funk-auhindade jagamisel tunnistati Wahoo! Helsinki parimaks klubiks. Alates 2007. aastast on pidusid peetud erinevates Helsinki klubides. Lisaks Wahoo!-ga seotud üritustel mängib Vesa Yli-Pelkonen plaate erinevatel klubiõhtutel ja pidudel Soomes ja mujal Euroopas.

Club Wahoo!/Leftside DJde lai muusikaspektrum ulatub tantsulisemast jazzist, soulist, rhythm’n’bluesist, funk’ist ja discost rariteetsete Brasiilia ja ladina helideni minevikust tänapäevani.

Wahoo! pidudega on Vesa ja tema kaaslased ka Eestis mitmeid kordi käinud ning 2011 aasta Jazzkaare festivali lõpetav pidu on üks nendest võimalustest kuulda head muusikat põhjanaabrite kirjust plaadikogust ja panna klubikülalised vaimustusest hüüdma: “Wahoo!” P.S. Enne peoletulekut on soovitav tutvuda Wahoo! raadiosaadetega (neid on juba üle 100 seal!), mida võib leida tuntud veebiraadio Samurai FM kavast.

http://samurai.fm/wahoo

DJ EMIL GENS

 

DJ Emil Gens, on plaate keerutanud 1997. aastast, mängides erinevatel pidudel üle Eesti, samuti on ta koostööd teinud lauljate ja muusikutega nagu Sofia Rubina, Mairo Marjamaa ja Hatuna ning osalenud kollektiivides Sunsoul ja Anlourdes. DJ 3mil’i tänastes dj-settides kohtuvad erinevad muusikastiilid nagu nujazz, hiphop, funk, 80ndate boogie jne. seega tasub valmis olla muusikaliseks rännakuks!

Jazzkaare lõpupidu toetavad Rootsi Suursaatkond ja Soome Suursaatkond

Põhja-Aafrika päritolu rootslanna Miriam Aida kaks suurt armastust muusikas on brasiilia rütmid ja jazz, erinevate koosseisudega on ta salvestanud kaheksa heliplaati. Brasiilia muusikasse kiindus ta juba teismelisena, ta esimene armastus oli Tom Jobim, teine Caetano Veloso: jah bossa-vaimustus ei tunne riigipiire. Lauljatar teeb koostööd brasiilia poeedi Guilem Rodrigues da Silvaga ja laulab portugali, inglise ja rootsi keeles. Samas on Miriam Aida võitnud tunnustuse kui rootsi üks parimaid jazzartiste, sel aastal oli ta heliplaadiga Letras ao Brasil rootsi Grammy nominetide seas kolmes kategoorias.

Eesti kuulajate südamed võitis Miriam Aida grupi A Bossa Elétrica solistina juba 2004. aasta Jõulujazzil. Nende soe jazzi, bossat ja klubirütme ühendav muusika liigutab kõiki, kus ka ansambel ei esineks. Ansamblitega A Bossa Eletrica, Miriam Aida tRio ja Orbit on ta kontserte andnud Tokyos, Londonis, Pariisis, Istanbulis, Moskvas ja veel paljudes maailma linnades. Seekord aitab ta peomeeleolu luua ansambliga Meu Brasil. See koosseis salvestas samanimelise heliplaadi 2007. aastal. Miriam Aida on taas stuudios ja tulemust saab nautida aasta teisel poolel.

Miriam Aïda – vokaal
Fredrik Kronkvist – saksofon
Mats Andersson – kitarr
Mats Ingvarsson – bass
Ola Bothzén – löökpillid
www.miriamaida.com

STATE OF ZOE (Est)

State of Zoe, varasema nimega Under Construction on electronic/jazz/chillwave/synthpop bänd mille asutamine oli õnnelik juhus. 2010. aasta augustis panid produtsent, helilooja ja multiinstrumentalist Sander Mölder ja laulja Anneliis Kits aluse pop-eletronic koosseisule, mis 25. oktoobriks arenes niivõrd kaugele, et anti välja Stereo Spectrum`i EP „Conciliation“. Peale mõnda avalikku esinemist hakkas duo töötama Sandri veidi rohkem jazzile suunatud muusikaga, mida nad olid ka paaril korral varem koos saksofonist Indrek Varendiga esitanud. Sel ajal veel nime Under Constuction kandnud trio juhatas sisse 2010. aasta Sügisjazzi raames esinenud USA bändi Tortured Souli kontserdi.

Nädal enne kontserti pidi bänd tegema ootamatuid muudatusi oma koosseisus ning asendama saksofonist Indrek Varendi klahvpillimängija Talis Paidega. Bändiga ühines ka Kristjan Kallas trummidel. Kontsert oli edukas ning kogu kontseptsioon hästi toimiv. Kuna bändi Under Construction liikmed tundsid omavahel tugevat ideelist ning kontseptuaalset sidet, siis andis see lükke edasise bändi State of Zoe kujunemisele.

Pärast esimest edukat esinemist Rock Cafe`s sai bänd mitmeid esinemisvõimalusi üle Eesti, astudes üles erinevate nimede all. Sai selgeks, et projektipõhine nimi tuleb seljataha jätta ning luua bändile ametlik nimi. Kuna lauljatar Anneliis Kits oli selleks ajaks Eesti jazz- ja popmuusika valdkonnas endale juba artistinime Zoe all tuntust kogunud, siis saigi bändi nimeks State of Zoe.

State Of Zoe on välja andnud kaks demolugu „Imaginary“ ja „Part time“ ning lindistab uut materjali nende esikalbumiks, mis loodetavasti ilmub selle aasta lõpuks.

Koosseis:
Anneliis Kits – vocals/electronics
Sander Mölder – samples/keyboard/synth
Talis Paide – samples/synths