Berliini energiline ja originaalse kõlaga jazztrio mängib peamiselt Kalle Kalima kompositsioone. Ansamblilt on ilmunud kaks albumit „Helsinki On My Mind“ (ZYX Music, 2004) ja „Chasing Yellow“ (Enja 2007). 2008. aasta  veebruaris võitis trio Saksa “Uue Muusika” auhinna. Bändi nime kohta ütleb Kalle Kalima, et Klima tähendab kliimat – atmosfääri, mille bänd loob oma mänguga.

Helsingis sündinud ja Saksamaal elava kitarristi Kalle Kalima virtuoosne kitarrimäng on tuntud ansamblitest Klima Kalima, Soi Ensemble, Nuijamiehet, Momentum Impakto, Sonny Heinilä Band jt. Tema hyper-slide kitarri meloodilis-rütmiline kaos vaheldub kauni meloodikaga. Vahel on teda nimetatud ka põhjamaa anarhistiks.

Kalle Kalima alustas klaveriõpingutega kuueaastaselt. Viis aastat hiljem võttis ta kätte kitarri, mida õppis ka Sibeliuse Akadeemias ja seejärel Berliinis Hanns Eisleri nimelises Konservatooriumis, õpetajateks Raoul Björkenheim ja John Schröder. Otsustanud jääda Berliini, sukeldus ta sealsesse vaba jazzi maailma. Ta tegi koostööd poola trompetilegendi Tomasz Stanko, multi-instrumentalist Jimi Tenori, saksofonist Daniel Erdmanni, bassist Chris Dahlgreni, kitarrist Marc Ducret’, pianist Mircea Tiberiani, trummar Maurice De Martini ja paljude teistega. Samuti osales ta ansamblites Babybonk ja Rhythm Taxi. Jazzkaarel on ta mänginud koos Jaak Sooäärega ja Johnny LaMarama ansambliga.

Oliver Steidle on Nürnbergist pärit trummar, kes osaleb aktiivselt Berliini muusikaelus. 2003.aastal esines ta Jazzkaarel ansambliga Der Rothe Bereich, mille ridades pälvis ta ka aastal 2006 Saksa “Uue Jazzi” aastapreemia. Ta on ansamblites ja heliplaatidel mänginud kümnete euroopa muusikutega, siinkohal märkigem vaid mõned nimed: Tomasz Stanko, David Friedmann, Louis Clavis, Vincent Courtouis, Dominique Piffarelly, Ernst Reijsiger, Carlos Bica, Alexander von Schlippenbach, Aki Takase, Nils Wogram.

Oliver Portratz on nagu Kalle Kalima ja Oliver Steidlgi õppinud Hanns Eisleri nimelises Konservatooriumis. Tema partnerite hulka kuuluvad paljud saksa uue jazzi silmapaistvad muusikud nagu John Schröder, Christof Lauer, Christopher Dell, Daniel Erdmann, Carsten Daerr jt. 

 

Täname: