fbpx
Mari Pokinen on mahehäälne noor laulja, kes enda loodud muusikat laulab ja end kitarril saadab.
Mari Pokinen on mahehäälne noor laulja, kes enda loodud muusikat laulab ja end kitarril saadab.

Mari on rääkinud oma lugu laule luues juba 10-ndast eluaastast alates, kuid laiem avalikkus on teda kuulnud vaid mõned napid kuud, kui eelmise aasta lõpust ilmus tema debüütalbum “22”. Mari muusika on puudutanud selle ajaga paljusid eestimaalasi, plaat on müünud end ootusi ületades hästi ja raadiojaamad armastavad mängida Mari seni populaarseimat lugu “No näed”. Juba peetakse teda nais-Tätteks – ega tühi koht loodusele meelepärane pole.

Veebruaris toimusid Tallinnas, Tartus ja Viljandis tema plaadiesitluskontserdid, mis olid varakult saalid täis müünud. Järgmisena näebki teda esinemas alles Jazzkaarel.

Lisaks laulmisele tegeleb Mari teatriga. Ta õpib niiöelda Von Krahli kursusel ehk Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia 8. lennus viimast aastat näitlejaks. Teda on saanud juba näha Von Krahli teatri lavastustes “Kuningas Lear”, Idioodid ja Hedda Gabler ning Linnateatri noore lavastaja Kristjan Üksküla lavastuses “Kiivad armastajad”. Mari Pokinen on pärit Põlvast, kuid enamus kooliajast kuni Viljandi kultuurikoolini on ta elanud Ülenurmel ja õppinud Tartus.
Kontserti toetab Eesti Autorite Ühing Eesti Autorite Ühing