fbpx

Laulja ja heliloojana annab ta oma hääle jazzi ja Brasiilia muusika piirimail uitava improvisatsiooni käsutusse.

Sao Paulost pärit Mônica Passos asus Pariisi elama 1980. aastal. Laulja ja heliloojana annab ta oma hääle jazzi ja Brasiilia muusika piirimail uitava improvisatsiooni käsutusse.

”Üks kaunemaid hääli tänapäeval! Monica on väga teadlik ja intelligentne ning omab suurt empaativõimet kogu maailma suhtes. Tõsi see on – tema hääl on maailm, mis summeerub tema Brasiilia päritolus, mille ta paneb elama tänases hetkes oma kohalolekuga. See pole ebarealistilik hiilgus, see on seesmine punakas hõõgus, nagu kodu, kus same end soojendada.” (Jazzman, muusikaajakirjanik François Lacharme)

Ülikülluslikult ja samas salvavalt toob ta välja oma hääle trump-kaardi, milleks on rikkalik, tugev ja loomulik artistlik elegants. Lauljatar tunneb end vabalt ka kõige keerukamates meloodiates, murdes jää esimese oktaavi ületamisega. 

”Täiesti klassifitseerimatu lauljana sisaldub tema esituses alati üllatusmomente. Lauljatari piiramatu loominguline uudishimu avaldub samaaegsetes viidetes Sergent Pepperile, The Beatles´ile, Bossa Novale, Janis Joplinile ja Ella Fitzgeraldile. Tema loomingu vürtsiks on liikumine maailmamuusika suunas, mis võimaldab tal avastada uudseid elemente ja samas väljenduda vaid talle ainuomasel viisil.“ (Le Monde)

Lauljatar on pärjatud traditsioonilise maailmamuusika kategoorias “Django d’ Or” auhinnaga (2005). Sensuaalse ja võimsa häälega diiva esinemine on kui kütkestav kunstipärane jutustus, milles seguneb ülevoolav elujõud ja võluv kohalolek. See jutustus annab enusiastliku ja ekstravertse visiooni tema maa muusika mitmekesisusest.
Detsembris 2010 kaalutles prantsuse jazz ajakirjandus tema kandidatuuri kogumikus, kus märgiti ära 101 andekaimat lauljat jazzi 1. sajandil (“LES CHANTEUSES”).