fbpx

TALLINNA MEREPÄEVAD 2011
Jazzkaar esitleb:
PÄIKESETÕUSUKONTSERT Tallinna lahel
Kuunaril Kajsamoor esinevad Tõnu Raadik ja Henn Rebane

Sel korral on Tallinna Merepäevade raames erakordne võimalus osa saada varahommikusest merereisist Tallinna lahel koos päikesetõusu ja hommikusöögiga, kontserdi merel annavad viiuldaja Tõnu Raadik ja akordionist Henn Rebane. Pääs laevale algab 04.15, laevasõidu kestvus on orienteeruvalt 2 tundi. Piiratud kogus pileteid eelmüügis Piletilevis alates 15.06.

NB: Kontsert on välja müüdud!

Tõnu Raadik ja Henn Rebane on jaganud oma mõtteid muusikas ja rännanud eesti ning maailma teedel alates 70-aastate keskpaigast,  küll koos ja eraldi, Kukerpillidega ja ilma. Sõprade duo  Tõnu Raadik – Henn Rebane  kõlab alati loomulikult ja emotsionaalselt. Kavas on haljaid jazzilugusid, muusikat mitmest maailmanurgast ja muidugi ka oma muusikat. Laevalael kõlab kõik ehtsalt ja akustiliselt helisedes ühes rütmis mere ja päeva meeleoludega.

Tõnu Raadiku, viiuldaja, näitleja ja helilooja lemmikinstrument on mõistagi viiul, mis tema käes svingib ja jutustab imelisi lugusid, millele ta vahel lisab ka oma hääle. Tõnul on tööd üha uute  loominguliste ideede paberile panekuga ning seda enam on iga ta ülesastumine väga oodatud, olgu duos, trios või mõnes suuremas koosseisus.
Henn Rebane mängib akordionil  eesti ja teiste maade rahvamuusikast inspireeritud muusikat, aga ka shansoonid ja prantsuse valsid kuuluvad ta lemmikute hulka. Henn ja Tõnu on koos teinud mitmeid salvestusi. Nende ühiste meeleolukate lugudega heliplaat “Päikeselaik”(2004) on inspireeritud eri maade muusikast ja loodusest. Henn Rebane esineb nii soolokontsertidega kui ka kordion“Super”Trios koos Allan Jakobi ja Jaak Lutsojaga, maailmamuusikat mängib ta koos Kill Kaarega jt.