fbpx
Üles astuvad: segakoor Noorus Veljo Tormise loominguga, ansambel U:, Jan Bang, Erik Honore, Sidsel Endresen, Eivind Aarset
KAHEKORDSELT ERILINE FESTIVAL
Erilise loova musitseerimisega liitub DJ-de panus ja publik kuuleb kontserdil sama esitust kaks korda – algsel kujul ja remiksina.

Kultuur kutsub

Punkt on omanäoline muusikafestival, mis sai alguse Lõuna-Norras, Kristiansandi linnakeses. Eestvedajad on miksimisega tegelevad DJ-d Jan Bang ja Erik Honoré, kelle sihikul on improvisatsiooniline ja tõsine komponeeritud muusika. 2005. aastal startinud festivali kontseptsioon on lihtne: ühes saalis toimub traditsioonilises vormis kontsert; kui see läbi saab, koguneb publik teise saali, kus nad kuulevad äsjatoimunu remiksi. Mõnikord sekkuvad teisendamise protsessi ka laval olnud muusikud ise.

BBC Music Magazine nimetas Punkt Festivali aasta kõige novaatorlikumaks festivaliks, Nils-Peter Molvaeri arvates on tegemist parima muusikasündmusega Norras, ameeriklaste jazz.com lisas, et seal saavad kuulajad heita pilgu tulevikku.
Huvitava kontseptsiooniga festivali külaskäik Eestisse on erakordne sündmus, mis saab võimalikuks tänu Jazzkaare headele suhetele Norra muusika ja muusikutega. Lisaks tuntud norralastele astub minifestivalil Tallinnas üles ka eesti muusikuid ning muu hulgas hekseldatakse läbi mikserpultide Veljo Tormise ja Helena Tulve komponeeritud muusikat.

Festivali Punkt väljasõiduüritusel Tallinnas, mis kuulub kultuuripealinna ja Jazzkaare ühisürituste raamesse, esinevad: iseäralik norra kitarrist Eivind Aarset, avara kujutlusvõimega laulja Sidsel Endresen, remiksijad Jan Bang ja Eric Honoré, Arve Henriksen; Eestit esindavad segakoor Noorus, Weekend Guitar Trio ja Ensemble U:; muu hulgas esitatakse Veljo Tormise ja Helena Tulve komponeeritud muusikat.