fbpx

FataMorgana, Systeam, DJ Aivar Tõnso, Mihkel Masso ja Martin Laksberg, Okeiko visuaalid

FataMorgana on improvisatsiooniline trio, kelle kontsert on alati unikaalne. Bändi liikmed on juba aastaid teinud tihedalt koostööd mitmesugustes projektides ja bändides (nt Paabel, Küteishon). Antud bändi näol on tegemist kolme avatud silmavaate ja loomingulise suhtumisega muusiku katselaboriga, sest kätt ega kõrva ei panda ette mitte ühelegi spontaansele ideele. Tänu sellele valmib laval alati eriline muusikaline kompott, mis on vürtsitatud elementidega erinevatest žanritest. Ühiseid katsetusi ja koostööd on tehtud ka tantsijate- ning visuaaltehnoloogidega. 

Arno Tamm – Kitarr, vokaal
Tõnu Tubli – Löökpillid, vokaal
Tanel Kadalipp – Kontrabass, vokaal

Systeam on toorest jõudu täis tantsumuusikat viljelev grupeering Tartust. Tugevad bassiliinid, breaks’i ja d’n’b trummirütmid on segatud rockiliku lähenemise ja soundiga andes kokku mikstuuri, mille sarnast Eesti muusikamaastikul teist ei ole. Enamuses instrumetaalmuusika sekka kostuvad ka mõned vokaalilõiked nii nende endi esituses kui sämplilõikudena. Systeami püüdlused on liigutada tantsupõrandaid ja laiendada tajupiire segades karmide rütmide vahele parajalt lendlevat atmosfääri.
http://www.systeam.ee 

Aivar Tõnso

Neile, kes eesti mitteakadeemilise elektronmuusikaga vähegi kursis on, Aivar Tõnso nimi enam tutvustamist ei vaja.Produtsent, muusik, kontserdikorraldaja, DJ, plaadifirma omanik,Tallinn 2011 muusikaprogrammi koordinaator- see on vaid osa tema nähtavast tegevusest Eesti muusikamaastikul.Olulisemateks projektideks on plaadifirma Ulmeplaadid ja Hea Uus Heli varasemad festivalid.
www.ulmeplaadid.ee 

Masso ja Laksberg

Mihkel Masso ja Martin Laksberg on end koos ja eraldi ilmutanud väga erinevates kollektiivides, loonud helisid nii kitarridel kui arvutitelt, bubblegum popist kuni rusuva elektroonikani. 
Käesolevas aga võtavad nad ette plaadi- ja trummimasinad, basskitarri ning süntesaatori ning toovad kuulajateni segu jazzist, funkist, improvisatsioonist ning ammu-ammu teiste poolt loodud teostest.