fbpx
“Võin ma tulla”
Rebecca Kontus on professionaalne muusik, kes on esitanud ühevõrra veenvalt nii poppi, gospelit, funki, souli, rahvamuusikat kui ka jazzi, ta isikupärane, sügav ja dünaamiline hääl tuleb eriti hästi esile just jazzi žanris. Rebeccat on nimetatud lausa muusikaliseks kameeleoniks. Lauljatar on teinud koostööd paljude erinevate muusikarühmadega, nagu SKA Faktor, R – Corp, tšellokvartett C – Jam, Estonian Dream Big Band, Tallinna Gospelkoor, ansambel TomTomm ja Taavo Remmel ja Henri Peipman trio.

Kevadise spirituaalse kontserdi VÕIN MA TULLA idee sündis detsembris 2010, kui samanimelise albumi väljaandmisega sai Rebecca jaoks teoks unikaalne projekt, kus tuntud koraalide varamust salvestati need laulud, mis Eesti inimestele kõige enam südamelähedased on. Et need laulud üles leida, tehti küsitlus ja tõesti, lõpliku valiku tulemusena jäid nimekirja kaksteist laulu. Vanad kirikukoraalid said salvestatud jazzilikus muusikapildis, kuid põhimõtteks uute arranžeeringute tegemisel oli, et laulude originaalmeloodiad oleksid kindlasti äratuntavadMuusikaline meeskond – Rebecca Kontus Quintet. Kontrabass Peedu Kass (kontserdil Heikko Remmel), kitarr Marek Talts, löökpillid Ahto Abner, klahvpillid Matis Metsala vokaal Rebecca Kontus. Erikülalisena teevad albumil kaasa Danel Aljo saksofonil ja Eivin Toodo viiulil.

Rebecca Kontuse lauljakarjäär algas juba 2 aastaselt. Pärnu Muusikakoolis õppis ta klaverit, Raeküla gümnaasiumis kuulusid ta harrastuste hulka muusika kõrval ka rahvatants, peotants, showtants. Ta on töötanud tantsuõpetajana ja teinud tantsuseadeid. Veel lõi ta kaasa kooli Keldriteatris, mida juhendas Katrin Nielsen. Väga tänulik on ta ka kooli muusikaõpetaja Kadri Keskkülale, kes juhendas kooli vokaalansambleid ja innustas noori muusikaga tegema. Gümnaasium läbi, astus Rebecca Georg Otsa nimelise Muusikakooli popjazz osakonda, kus ta erialaõpetajaks sai Mare Väljataga. Koolis laulis ta erinevates koosseisudes bigbändini välja, samuti hakkas ta juba kooliaastatel osalema vokalistiede konkurssidel – Saaremaal, Tartus, Tallinnas, Riias… Rebecca kuulus ka ansambli “Suntribe” koosseisu, mis esindas Eestit 2005 aasta Eurovisiooni eelvoorus. Kuigi trio valiti esindama Eestit, oli paljude kuulajate lemmiklugu hoopis Rebecca esitatud “Have You Ever”.

Juba Otsa-kooli lõpukursusel hakkas ta paralleelset õppima Kunstiakadeemias, erialaks sisearhitektuur. Üks suvine Pariisireis viis ta endalegi täiesti ootamatult katsetele sealsesse Muusikakooli, kus ta tudeeris aasta jazzklaverit ja -laulu. Praegu ongi muusika ja arhitektuur ta elus kõrvuti ja loomingulisi ideid on tal kuhjaga. Taas on valmis plaadijagu uusi laule, mis peaksid varsti jõudma neljandale omanimelisele helikandjale.

Kaks heliplaati “Inglite pisarad”(2008)ja “Võin ma tulla”(2010) on ilmunud Rebecca Kontuselt vaimulike lauludega, mis on kõlavad jazzilikus arranźeeringus. Koos erinevate muusikutega on salvestatud valdavalt oma lugudega heliplaat“ Déjà vu“, mis laulja enda sõnul on nagu puzzle, integreerides erinevad stiilid üheks tervikuks, mis kõik iseloomustavad teda, väga paindlikku, aktiivset ja rõõmsameelset loojat.

Rebecca Kontus Quintet – Muusikaline meeskond:
Heikko Remmel – kontrabass
Marek Talts – kitarr
Ahto Abner – löökpillid
Matis Metsala – klahvpillid
Rebecca Kontus – vokaal
Erikülalisena teeb kaasa Danel Aljo saksofonil.