fbpx

Kolm Tartu taustaga noort muusikut esinevad Vilde Jazziklubis oma ansamblite ja loominguga.

Kolm Tartu taustaga noort muusikut esinevad Vilde Jazziklubis oma ansamblite ja loominguga.

Liis Ring – peale Elleri kooli lõpetamist 2010. aastal sidus ennast Tartuga ja tegeleb aktiivselt omaloomingu ning õpetamisega.

Ansambel 3,14
Projekt Pii sündis 2011. aasta algul, kui vahepeal üksteisest eemal viibinud inimesed end taas Tartust leidsid. Proovitegevust alustati Elleri-kooli hoovimajas, mis kõigile ansambli liikmetele on erinevatel aegadel teiseks koduks olnud. Lisaks Elleri-koolile, muusikale ja Tartule seovad bändi liikmeid ka sõprussidemed. 
Praegusel hetkel kirjutab muusikat ansamblile Liis Ring. Seda võib iseloomustada kui jazzi, milles on tunda mõjutusi nii diskost ja elektroonikast kui ka progerockist. 

Karl-Juhan Laanesaar – trummid
Johan Alexander Petti – basskitarr
Leila Röömel – klahvpill
Liis Ring – elektrikitarr

Kirke Karja suundus Elleri koolist otse Muusika Akadeemiasse ning Otsa kooli, kus õpib nii klassikalist kui ka jazzklaverit ning on korduvalt ennast näidanud andeka muusiku ja heliloojana.

The Ann Õun’s EnsembleKollektiivi kuuluvad Otsa-kooli pop-jazz osakonna õpilased. Mõjutajaid on palju, alates Brad Mehldaust ja Avishai Cohenist lõpetades Frank Zappaga. 

Kirke Karja – klaver 
Ott Adamson – löökpillid
Siim Avango – basskitarr
Raul Ojamaa – elektrikitarr

Vootele Ruusmaa – peale kooli lõpetamist Tartus jätkab komponeerimist Viljandi Kultuuriakadeemias, kus tema loomingule on mõju avaldanud ka rahvamuusika traditsioon.

Vootele Ruusmaa Kvintett
Koosseisu kuuluvad TÜ VKA tundengid, kolm neist õpivad jazzmuusika ning kolm pärimusmuusika osakonnas. Kollektiiv on noor, kuid vaatamata sellele on esinemiskogemusi juba mitmeid. Esitusele tuleb Vootele Ruusmaa looming. Stiiliselt ei oska koosseis end konkreetselt määratleda. Helikeeles on tunda sügavat ning samas helget jazzi puudutust, samas kui ebatraditsioonilised mänguvõtted toovad esile huvitavaid varjundeid ning viiuli ja erinevate löökriistade sümbioos annavad aimu pärimusmuusikast. Lugude tekstid on mõtlikud, süübivad ning kirjeldavad enese leidmist. 

Vootele Ruusmaa – vokaal, klahvpill
Sänni Noormets – vokaal, viiul
Martin Aulis – trummid
Tõnis Kirsipuu – löökriistad, kellamäng
Ainar Toit – kitarr
Kostja Tsõbulevski – basskitarr