fbpx

Tanel Ruben Quintet feat. Kadri Voorand & Kristjan Randalu “Nõiutud veerandtunnid”

“Nõiutud veerandtunnid/Enchanted Hours”

Nõiutud veerandtunnid on loomulik jätk ja järg heliplaadile “Kogutud rikkus”, mis ilmus 2008. a kevadel. Ansambel on saanud vahepealsel ajal toredaid kontserte anda nii Eestis kui välismaal. Muusikaliselt on “Nõiutud veerandtunnid” võrreldes “Kogutud rikkusega” vokaalsem ja bändikesksem. Varasemal plaadil on palju külalismuusikuid ja erinevaid muusikalisi värve.
Muusikat on plaadil tänapäevase kiire elutempo kohta piisavalt ja lisaväärtusena on plaadi nimeloost loodud ka video versioon.

Tanel Ruben on ainuüksi viimase kümne aasta jooksul ellu kutsunud mitmeid eriilmelisi koosseise, millele ta enamasti kirjutab ise ka valdava osa repertuaarist . Klubimuusikasse tõid värskeid tuuli Syncrotron , Hinkus feat.Maarja ning Tanel Ruben & Victoria, mõlema lauljatariga on salvestatud ka heliplaadid. Willane Bluus koos erinevate solistidega künnab oma eesti bluusi vagu, Drum Prana keskendub löökpilliansambli võimaluste avamisele ja kiikab laia maailma, suurekoosseisulise Rütmiallikal inspiratsiooniallikas on eesti rahvamuusika ja- rahvapillid. Löökpillimängija ja heliloojana on Tanel Ruben läbi katsetanud pea kõik muusikavoolud ja kogunud kadestamisväärselt palju loomingulist rikkust. Löökpillimängijana on ta osaline veel tosinas mainekas eesti ansamblis. Tanel Ruben on Eesti Jazzliidu esimees, EMTA ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud. Oma viljaka tegevuse eest pälvis Tanel Ruben Elioni jazziauhinna.

Kristjan Randalu on oma põlvkonna silmapaistev pianist mitte ainult Eestis vaid ka rahvusvahelisel areenil. 2007.aastal pälvis ta Baden Württembergi Liidumaa 2007. aasta jazzipreemia. 2008.osales ta Henry Mancini Instituudi Bigbändis, mis võitis heliplaadiga „Elevation“ kaks Grammy nominatsiooni. Kristjan Randalu on oodatud paljudes rahvusvahelistes koosseisudes ja eesti ansamblites, ta on salvestanud juba üle paarikümne heliplaadi, neist kuus viimase aasta jooksul. 2011 aasta aprillis annab Randalu kontserte New Yorgis, Montrealis, Stuttgartis. Jazzkaarel esineb ta Hedvig Hanson Groupiga, osaleb Dave Liebmani kvintetis ja Tanel Rubeni kvintetis, kokku kuuleme teda kaheksal Jazzkaare kontserdil. Mais-juunis ootavad teda ees aga muuhulgas kontserdid vokalisti-udivirtuoosi Dhafer Youssef kvartetiga.

Kadri Voorand on noor andekas helilooja–laulja, kes tihti kirjutab ise nii sõnad kui muusika, ka antud kava valmimisse on ta oma panuse andnud tekstimeistri ja lauljana. Väga menukas on paari viimase aasta jooksul olnud ka Kadri enda laulukava „Sina ja mina“, millega ta on arvukalt kontserte andnud nii kodu- kui välismaal. Kadri on osaline USA helilooja Anthony Brankeri heliplaadil Dance Music, kus ta laulab neli laulu. Taavo Remmel Eesti muusikamaastikku ei kujutaks ette ilma tema kirgliku kontrabassita. Taavo on on teinud koostööd paljude jazzmuusikutega ja ansamblitega “Hortus Musicus”, “Vox Clamantis”, “New York Voices”, “Estonian Dream Big Band”. Ta on musitseerinud välisriikide muusikutega nagu Julian Joseph, Chip Crawford, Eve Kornelius, Tatevik Oganesjan jt. Ta on osalenud rohkem kui 40 CD salvestamisel. Ta on ka EMTA ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud.

Raivo Tafenau Saksofonist-akordionist Elioni jazziauhinna laureaat, on tänase Eesti jazzi karismaatilisemaid ja hõivatumaid muusikuid. Kontserte on ta andnud kaugelt üle tuhande. Alates debüütalbumist Alone Together(1998.) on ilmunud kuus oma heliplaati. Raivo Tafenau on koostööd teinud enamiku eesti pop- ja jazzmuusikutega ning olnud aastaid särav esisaksofonist Estonian Dream Big Bändis. Ta on kontserte andnud ja salvestanud ka paljude välismuusikutega nagu Sergio Bastos, Neda, Hayati Kafe , Mirja Mäkelä , Piotr Lemanzyk, Dominik Bukowski, Mikko Helevä, Önder Focan, Ricardo Padilla jt.

www.tanelruben.com
www.kristjanrandalu.com
www.myspace.com/kadrivoorand
http://www.myspace.com/bastosandtafenauband
www.nordicsounds.ee/?id=26772

Tanel Ruben – trummid, löökpillid, klahvpillid, efektid
Kadri Voorand – vokaal
Kristjan Randalu – klaver, rhodes
Raivo Tafenau – saksofonid
Taavo Remmel – kontrabass