fbpx

Teisele kaldale

Kandle ja kitarri ainulaadne duo mängib jazzi ja rahvamuusikast inspireeritud viise, rahvusvahelisi ja kohalikke palu, komponeeritud ja suulise traditsiooniga teoseid. Kui esialgu domineeris duo kavas minimalistlik atmosfäär ja n-ö „üsna vaikne muusika“, siis praeguses kavas on rohkem ka lustakaid laule ja pillilugusid. Duolt on ilmunud kaks albumit “Õhtu ilu“ (2006) ja „Teisele kaldale“ (2011).

Muusik Mari Kalkun kirjutab Kanni ja Sooääre uuest plaadist “Teisele kaldale” ajakirjas Muusika:

“Tuule Kannil ja Jaak Sooäärel on ilmunud juba teine album Fääri saarte plaadifirmale Tutl. Duo on andnud kontserte mitmel pool Euroopas, suurema kärata, kooskõlas oma muusikaga. Pärimusliku ja jazzimaailma dialoogis, mõnikord võitluseski, koorub albumilt välja Kanni ja Sooääre isiklik kõlailm. Duo ei püüa uue plaadiga teha midagi uut ja enneolematut, vaid jätkab pigem eelmise albumiga “Õhtu ilu” alustatut, rõhudes muusikalisele kvaliteedile. Selle plaadi märksõnadeks on Sooääre karged kompositsioonid, Kanni kandlekõlade otsingud ja erakordselt selgelt välja lauldud rahvalaulud. Sooääre kitarri vabadus ja mänglevus lisab lugudele kiiksu, lennukust ja laiemat kõnetavust, Kanni traditsioonitunnetus annab ürgsuse ja sügavuse dimensiooni.

Kanni ja Sooääre duo tõestab, et arhailised kandled ja elektrikitarr saavad olla võrdsed partnerid. Vahelduseks muusikamaastikul valdavale bändindusele on Kanni ja Sooääre “Teisele kaldale” värskendav ja aus.”

***

“Tuule Kann & Jaak Sooäär duo oli minu jaoks vägagi nauditav – õrnalt lüüriline muusika, mis viitab võrdselt nii folgi traditsioonidele kui ka kaasaegsele improvisatsioonile, tekitab eeterlikult õhulise kvaliteediga  erilise atmosfääri.” John Cumming – London Jazz Festivali kunstiline juht

 

Vaata ka kontserdi salvestust selleaastaselt Viljandi Pärimusmuusika Festivalilt.