fbpx
„Sädemesadu“

Tuli – puhastab, vabastab ja loob uuestisünni. Laval on korstnad ja nii mõnigi UMA: Robert Jürjendali ja Aleksei Saksa noot läheb korstnasse. Sädelevaid löökpilli sahinaid, kahinaid ja kõlinaid poetab sekka Andi Pupato Šveitsist. Kuumust hoiab üleval õhku joonistav videokunstnik Carper Obro Taanist. Imeliselt jääb aga kõlama suurim täht selles õhtus – Siiri Sisak.

UMA on trompetist Aleksei Saksa ja kitarrist Robert Jürjendali 2007. aastal sündinud duo, mis on äratanud juba küllaltki palju rahvusvahelist tähelepanu.

UMA loomingut iseloomustab klassikaline vormistus, nordic ambient atmosfäär ning jazzilikud vabad improvisatsioonid. Duo on esinenud Londoni ja Ateena jazzifestivalidel, Peterburgis ja paljudel Eesti festivalidel. 2008. aastal ilmus UMA esimene CD “Civitas Soli” (Elwood), mida viimistlesid produtsent Markus Reuter ja ambient muusika guru Robert Rich. Koostöö Tim Bownessiga algas UMA teise CD “Hymn To Undiscovered Land” salvestamisel. Album ilmus 2010. aasta kevadel ning jõudis ka Inglismaa plaadikataloogi Burning Shed, kuhu ta ideaalselt sobib oma ambientliku ja kohatise art-rock stiili ja elektroonikaga. Plaadil teeb kaasa löökpillimängija Andi Pupato, kes on tuntud Šveitsi ansamblist Nik Bärtsch’s Ronin.

UMA on mitmeid kordi esinenud London Jazz Festivalil ning nende lugu „Eight Months“ ilmub festivali CD-kogumikul “European Jazz Compilation 2010” koos selliste staaride nagu John Scofield, Mariza, Andy Sheppard jt muusikaga.