fbpx

Kauge Vaikus kostab läbi Kõige

Kauge Vaikus kostab läbi Kõige – see Meelis Vindi ja tema muusikute kontserdi pealkiri kõneleb nii mõndagi. Kontserdi pühendab ta oma sõbra suurepärase kitarristi Ants Laigi mälestusele.

Kas Uni on Tegelikkus? Kas Tegelikkus on Ulm? Kust algab Hetk? Kas Täiuslikkus ongi Tühjus? Kas Elu on Rännak? Miks Teekond on raske? Miks Rõõm teeb kurvaks? Kust toomingas teab, et tuleb kevad? Mis on peegli taga? Need ja paljud teised küsimused otsivad vastuseid ikka ja jälle nii elus kui loomingus.

Ansambli Vind Project3 koosseis on väga eriline – harf, tablad, klarnetid ja keelpillikvartett, mis annab muusikale õrnuse ja läbipaistvuse. Mõnes mõttes on Meelis Vindi arvult kolmas projekt järg 2006. aastal ilmnud albumile „Twilight Patterns“, kus ta samuti kasutas harfi erilist kõla. Seekord on muusika paiguti küllalt rütmiline tänu India rütmipillide kuninga tabla kasutamisele.

Meelis Vindi esinemised Jazzkaarel on kuulunud ikka eriliste sündmuste hulka. Paari aasta tagune koostööprojekt helilooja ja beatbox’i meistri Napoleon Maddoxiga kujunes tormiliseks ja väga menukaks. Ta pikaajaliseim duopartner on Raivo Tafenau, kõik nende duo esinemised on olnud erakordselt nauditavad. Meelis Vind on tuntud veel paljudest jazzikosseisudest ja Estonian Dream Big Bändist, muusiku põhitöökoht on aga ERSO-s. Klassikalise muusika sügav tunnetamine on jätnud samuti oma jälje Meelis Vindi jazziloomingusse. Sujuvalt ületab ta žanripiire ka seekord. Lisaks originaalloomingule pakub Meelis Vind ka oma nägemuse selliste tuntud muusikute nagu John McLaughlin ja Jan Garbarek lugudest.

Koosseis:
Meelis Vind – klarnet
Mary-Ann Eessaar – viiul
Mairit Mitt – vioola
Liina Žigurs – vioola
Joosep Kõrvits – tšello
Liis Viira – harf
Arno Kalbus – tabla ja löökpillid