fbpx

Tänapäeva Euroopa tuntumaid ja parimaid jazzvokaalgruppe The Voice Messengers liidab jazzorkestri swingi ja energia ning unikaalse vokaalansambli poeesia ja muusikalise šarmi.

Taustaks prantsuse parimaid rütmigruppe – Gilles Narutel kontrabassil ja François Laudet trummidel – ning seadete autoriks suurepärane pianist Thierry Lalo, võtavad kaheksa lauljat üle bigbändi vaskpillide rolli – seda ka improviseerides. Pariisist pärit ansambel hüpleb loomulikult prantsuse ja ameerika jazzikultuuride vahel, seda lihtsamalt, et neli ansambli liiget on pärit Taanist, USAst, Kanadast ja Suurbritanniast.

Palade komponeerimisel on arvesse võetud iga laulja erilisi omadusi ja võimeid, mis on ka üheks Voice Messengers’i edu võtmeks. Seetõttu on ka nende repertuaar äärmiselt eklektiline sisaldades lugusid nii kaasaegsetelt jazzimeestelt nagu Glann Ferris või Tom Harrell kui ka armastatud standardimeistritelt nagu Count Basie, Oliver Nelson või Horace Silver.

Emotsioonidel ja poeesial on ansambli universumis oluline roll, nii on kavasse lisatud ka kuulsate prantsuse luuletajate töid, nagu Baudelaire, Apollinaire, Milosz jt, mis on uuenduslikult Thierry Lalo poolt muusikasse valatud viisil, mis elegantselt seob jazzi prantsuse keele kauni kõlaga.

Täname:
prantsuse instituut_logo-