fbpx

 

Jõulujazzi kontsert nr 10

 

 

 

Anders Jormin on Rootsi silmapaistvamaid jazzmuusikuid, plaadifirma ECM artist, bassist, helilooja, Göteborgi ülikooli muusika- ja draamaakadeemia professor, sealse rütmimuusika osakonna rajaja, Sibeliuse akadeemia audoktor. 2010 pälvis ta Rootsi Kuningliku Muusikaakadeemia suure auhinna oma loominguliste saavutuste eest. Neljal ECM’i albumil mängib ta Charles Lloydi ansamblis, kolmel Thomas Stanko heliplaadil; teda seob aastatepikkune koostöö pianist Bobo Stensoniga. Trioga on nad andnud palju kontserte salvestanud ECM’ile 6 albumit,nende heliplaat “Reflections” pälvis ka Rootsi Grammy. Jormin on osalenud kokku rohkem kui 70 heliplaadil, teinud kontsertidel ja stuudios koostööd artistidega nagu Dino Saluzzi, Norma Winstone, Don Cherry, Joe Hendrson, Rita Marcotulli jt. Oma muusikaga albumeid on tal ilmunud kümme, neist viimane “Ad Lucem” (samuti ECM) valmis tänavu. Jazzi kõrval kuulub Jormini huvideringi ka maailmamuusika, millega Jormin tegi lähemalt tutvust Kuubal ja Aafrikas.

Karin Nelson kuulub organistide tippklassi ja on suurepärane improviseerija. Ta on Göteborgi Ülikooli Muusika- ja Draamaakadeemia muusikadoktor, esineb soolokontsertidega nii kodu- kui välismaal.

Jonas Simonson on rootsi tuntumaid folkmuusikuid. Ta mängib flööti, altflööti, piccoloflööti, puuflööte ja bassklarnetit. Ta on Göteborgi Muusika- ja Draamaakadeemia rahvamuusika osakonna juhataja. Tema flöödimäng on asendamatu põnevates rahvamuusika ansamblites nagu Den Fule, Bäsk, Kapell Frisell, Crane Dance Trio Groupa ja nende kollektiividega annab ta sageli ka kontserte.

Trio praegune projekt “Songs in Meantone” (eesti k ‘vahetoonide laulud’) on stiilipiire ületav muusika, mis seob rootsi rahvamuusika barokieelse ajastu kirikumuusikaga ja jazziimprovisatsioonidega. Plaadi salvestamisel kasutati Göteborgi barokkorelit, Jonas Simonson mängib keskaja puuflööte, Jormin aga kontrabassi. Vaatamata iga pilli erinevale häälestusele on tulemus tehniliselt täiuslik ja harukordselt lummav.

Koosseis:
Anders Jormin – kontrabass
Karin Nelson – orel
Jonas Simonson – rahvapillid