fbpx

 

 

Muusika, mis on noor ja alles ennastleidev, saab tuge luulelt, mille mõttel on elu, kogemus ja tarkus. Nõnda kohtuvad justkui kaks eriilmelist maailma, mis on kord teineteisest eemaletriivivad, siis jälle iseäralikus kooskõlas ning üksteist täiustavad. Heli ja sõna sünnib koos tulles peale kui uni ning kandudes kooskõlade maailma, kus ruumi on kõigele ning aega ei mõõdeta.

Koostöö ühendab endas mõtliku ja otsiva, tundmatu ja äratuntava ning rullub lahti läbi imetabase emakeele, kus kohtuvad sõna ja viis, sest oma uudiloomingut esitavad palavalt armastatud Doris Kareva ja Karl Martin Sinijärv ja muusikaline kollektiiv Anneliis Kits Kvartett.

Noored heliloojad lauljatar Anneliis Kits ja pianist Kirke Karja on loonud luulest inspireeritud mõtlikult, ausat ja süvitsi minevat jazzmuusikat ning esitavad seda koos särava kontrabassimängija Ara Yaralyaniga ning talendika trummari Joosep Voolmaaga moodustades Anneliis Kits Kvarteti. Kevadel ilmub kollektiivil ka esimene kauamängiv, kus kõlavad nii heliloojate endi lood, kui ka teiste autorite poolt Doris Kareva, Karl Martin Sinijärve, Kristjan Üksküla ja paljude teiste Eesti luuletajate tekstidele loodud helilooming.
Anneliis Kits Kvartett:
Anneliis Kits – vokaal ja elektroonika
Kirke Karja – klaver
Ara Yaralyan – kontrabass
Joosep Voolmaa – löökpillid