fbpx

Brasiiliast pärit Badi Assad on oma generatsiooni üks innovatiivsemaid, kirglikumaid ning andekamaid muusikuid. Ta seob oma traditsioonilised Brasiilia juured popi, jazzi ning paljude maailma maade etniliste helidega. Nii on vaimustav laulja, kitarrist ning perkussionist Badi Assad loonud oma isikupärase muusikažanri. Badi teeb eriliseks tema võime eksperimenteerida helidega nii, nagu seda keegi teine ei ole veel teinud: ta kombineerib suurepärase kitarrimängu unikaalsete suuga moodustatud helidega – nn suutrummiga, kauni meloodia ning rütmiliste kehaliigutustega, mis kokku moodustab erakordse ning kustumatu etteaste. Tema jälgimine on spirituaalne kogemus. See, kuidas ta on võimeline kõike seda korraga tegema ning meieni tooma erakordseid etteasteid, on täiesti uskumatu.

Lauljana on Badi väga elurõõmus ning särtsakas, vastates oma sisemisele kirele täieliku kreatiivsusega. Kitarristina on ta inspireerinud kuulajaid ning kriitikuid oma unikaalsete kompositsioonide, tehnilise tugevuse ning innovatiivsusega. Läbi kõige selle on Badi seiklushimuline hing ning elurõõmus isiksus saanud suureks osaks tema muusikast.

Assad sündis São João da Boa Vista’s kuid kasvas üles Rio de Janeiros. Tema isa Jorge Assad oli võimekas mandoliinimängija ja kaks vanemat venda Sergio ja Odair olid andekad klassikalise koolitusega kitarristid. Vendade tandem Duo Assad sai peagi tuntuks Brasiilias ja kaugemalgi. Badi õppis samuti klassikalist kitarri ja võitis aastal 1984 noorte instrumentalistide konkursi Rio de Janeiros.

1988 ilmus andeka neiu sooloalbum „Dança dos Tons”. Järgnes hulk heliplaate, mis salvestatud mainekate plaadifirmade Chesky Records ja Polygram Records poolt. 1995. aasta albumi „Rhythms” valisid ajakiri Guitar Player Magazine lugejad aasta parimaks klassikaalbumiks ja ajakirja toimetajad valisid Badi parimaks akustilise kitarri mängijaks. 2002. aastal ilmunud albumil „3 Guitars” musitseerib ta koos Larry Coryelli ja John Abercrombiega. Badi on salvestanud ka koos Pat Methenyga.

2011 andis ta välja oma esimese DVD ja osales laulja-näitlejana ooper-muusikalis „Opera das Pedras”, São Paulos.