fbpx

Chick Corea, Christian McBride & Brian Blade

Piletid müügil ka TicketPro’s.

 

Ameerika legendaarne pianist ja helilooja Chick Corea (71) kuulub tänase jazzi absoluutsete tippude hulka. Tema muusikat ja esituskunsti on hinnatud 50 Grammy nominatsiooni ja 18 Grammy auhinnaga. Seega esineb Tallinnas enim Grammysid võitnud muusik. Geniaalne pianist on oma pika karjääri jooksul kontserte andnud ja plaadistanud paljude tippmuusikutega Miles Davisest Bobby McFerrinini. Ta on esinenud koos sümfooniaorkestritega mängides Mozarti ja oma klaverikontserte. Corea kuus sooloalbumit vahemikus 1970 – 1972 ECM-le olid firma laiema tuntuse saavutamisel olulise tähtsusega. Pianistil on olnud vaimustavaid akulistilisi koosseise, aga väga armastatud on ka ta Elektric Band. Muusiku helilooming ja interpretatsioonikunst hõlmavad avara jazzistiilide spektri. Tema populaarsemad teosed nagu „Spain“, „La Fiesta“, „Crystal Silence“, „Windows“ jt on juba muusiku eluajal pälvinud jazzistandardite staatuse ja kõlavad paljude muusikute kavades üha uutes esitusvariantides. Corea muusikast on inspiratsiooni saanud paljud jazz- ja popmuusikud, sealhulgas on tema muusikat esitanud ka eesti muusikud Heidi Tamme, Sofia Rubina, Laura Põldvere jpt.

Chick Corea praeguse supertrio rütmitandemi moodustavad USA tippbassist-helilooja Christian McBride ja eriline trummivirtuoos Brian Blade. Mõlemad on tuntud arvukatest tippkoosseisudest ja pälvinud ka Grammy auhindu.

Multitalent Brian Blade on jazzimaailmas laialt austatud kui trummar, helilooja ning ansambli Brian Blade And The Fellowship Band juht. Oma ansambliga on ta seni välja andnud kolm albumit. Lisaks eelpoolnimetatutele on ta tuntud ka selliste muusikamaailma kangelaste nagu Joni Mitchell, Bob Dylan, Wayne Shorter, Seal, Bill Frisell, Emmylou Harris jt ansamblite trummarina.

Mitmekülgse muusiku, Grammy võitja Christian McBride’i nime võib leida enam kui 300 heliplaadilt, aeg-ajalt on ta ületanud žanritevahelisi eraldusjooni ning nii on tema koostööpartnerite nimistus klassikadiiva Kathleen Battle, popparid Sting ja Bruce Hornsby, hip-hopparid The Roots ning funk-legend James Brown. Mööda maailma on ta tuuritanud Chick Corea ja John McLaughlini Five Peace Band’i ridades, esinenud tippmuusikutega nagu Pat Metheny, Herbie Hancock, Diana Krall, Wynton Marsalis, John McLaughlin, Joe Henderson ja hulk teisi.

Oma 70. sünnipäeva puhul esines Chick Corea mullu novembris neli nädalat järjest New Yorgi mainekas jazziklubis Blue Note kümne ansambli ja 30 muusiku osavõtul, kust mõistagi ei puudunud ka sõbrad-kuulsused, kellega teda seob rohkem kui paarikümne aasta pikkune koostöö nagu Bobby McFerrin, John McLaughlin, Stanley Clark, Herbie Hancock jpt. Muusiku 2012. aasta graafik on märgiks tema katkematust produktiivsusest. Suvel vaimustas Euroopa kuulajaid Corea-McFerrini duo. Teda ootavad kolm maailmaturneed ja neli uut albumit: “Further Explorations” (koos Eddie Gomezi ja Paul Motianiga); “The Continents: Concerto for Jazz Quintet and Chamber Orchestra” – ambitsioonikas klassikalise muusika oopus kroonib Corea saavutusi heliloojana; “Hot House”, piireületav komplekt standarditest Grammy-võitjast duos Gary Burtoniga ning kvinteti Return to Forever peatselt ilmuv värskeim live-album “The Mothership Returns”.