fbpx

Midagi erilist mudilastele! Ja nende papadele-mammadele ka! Rõõmus naljatlemine, tantsule kiskuv (jazz)muusika ja toredad sõnadeta lookesed on kombinatsioon, millega taanlaste trio on seitsme tegutsemisaasta jooksul võitnud palju suuri ja väikesi südameid. 

Ringi lendavad samba-kärbsed, kiirel sammul tipivad edasi-tagasi kalüpso-tibud, jätsu-kassid vongutava sabaga ja sinised lehmad teevad lihtsalt imelikke hääli. Selline on Dnjazz’i maailm, mille nad loovad oma kontsertidel ning alati on lastekontsertide kuulajad sellest vaimustunud. Mitte ainult grupi kodumaal Taanis, vaid kogu Põhja-Euroopas, kõikjal, kus nad on esinenud. Nende lood on sõnadeta lood – häälitsuste, miimika ja muusikaga on Djanzz suutnud kaasa haarata mudilaspubliku isegi Hiinas. Liituvad sõbralik-soe tunne, jazzi spontaansus ja hetkele reageerimise impro-valmidus.

Seitsme tegutsemisaastaga on grupp teinud neli plaati, mille müüginumber küündib üle paarikümne tuhande. Sadade esinemistega publiku peal testitud show on kindel magnet mitte ainult väikestele, vaid ka suurtele kontserdikülastajatele. Taanlastele sekundeerivad eesti musikaalsed klounid Piip ja Tuut, kes on lapsi naerutanud ja õpetanud kogu Eestimaal ja kaugemalgi.

Koosseis:
Sille Grønberg – vokaal, kitarr
Palle Windfeldt – vokaal, kitarr
Carl Quist Møller – trummid, vokaal, joonistused, “hullused”
Täname:

taanikult tartu logo

 

Piip ja Tuut on laste poolt väga armastatud muhedad klounid, kes on käinud paljudes eesti lasteaedades ja koolides, kuid neid armastavad ka mitmete teiste maade lapsed. Kõige kaugem koht, kus nad on esinunud on Nad on Lõuna-Korea. Neil on Toompeal oma Mängumaja, kus nad lapsi rõõmuga vastu võtavad.