fbpx

Duo Raivo Tafenau – Meelis Vind (Eesti)

Kahe eesti silmapaistva jazzmuusiku Raivo Tafenau ning Meelis Vindi koostöö sai alguse aastal 1997. Sestpeale on nad koos andnud mitusada kontserti, küll orkestrite, suuremate ja väiksemate ansamblite koosseisus, kuid ükski neist ei asenda duos mängimist, kus on vaja vastutada iga noodi eest ja kus iga kontsert on kordumatu.

Duos musitseerimine nõuab mitte üksnes oskusi, vaid ka erilist tundeerksust, et ette aimata oma partneri mõttekäike, nendega haakuda ja n-ö ühes suunas mõelda.

Jazzkaarel on Raivo ja Meelis koos esinenud korduvalt ja väga erinevates paikades – Kadrioru lossist Kaarli kirikuni. Igas kontserdikohas kohanevad nad kiiresti ruumi akustika eripäraga ja nende puhul on eriti suureks plussiks just pilli loomuliku kauni heli väärtustamine ja esile toomine.

Kummalgi neist pole uute lugude ideedest puudust. Osa ideedest kerkib publiku ette spontaanselt, kohapeal. Ja kui tuleb tuju, siis võtavad nad ette improviseerimise ka mõnel tuntud meloodial.

Duo esitus põhinebki suures osas improvisatsioonil, milles mõlemal muusikul on tohutu kogemustepagas. Alati on nad suutnud publiku kaasa viia põnevale muusikalisele teekonnale, kus on nii seikluslikke lõike kui ka turvaliselt tuttavaid vaateid.

Vaatamata sellele, et duos on kaks ühehäälset instrumenti ja puuduvad tavapärane rütmimootor, bass ja harmoonivahendid, suudavad Raivo Tafenau ja Meelis Vind seda mitut moodi kompenseerida oma pillidega, huvitavate mõttekäikude, faktuuuride, tämbrite ja teineteisele n-ö palli üle võrgu löömisega. Kõik põhineb muusikte interaktiivsusel, kusjuures mängu mõjutavad ka publiku reaktsioonid.

Viisteist aastat kestnud koostöö pakub ka muusikutele endiselt suurt rõõmu.

“Need kontserdid on alati olnud väga meeleolukad ja kui muusikutel endil on mõnus, siis tajub seda ka kuulaja,” arvab Tafenau.

Raivo Tafenau on Eesti populaarsemaid jazzmuusikuid, kes on koostööd teinud enamikuga eesti jazzmuusikutest ja ta on mänginud ka pop- ja rock-koosseisudes.

Meelis Vind, kui ERSO ja NYYD ansambli muusik on hästi kursis nüüdismuusika trendidega ning oskab oma muusikas seda jazziga väga hästi ühendada.

Võrratu duo!

Koosseis:
Raivo Tafenau – saksofonid
Meelis Vind – bassklarnet