fbpx

Noored Rootsi ja Soome muusikud mängivad üllatusteküllast otsingulist jazzi. Grupp ise on enda kohta öelnud, et nad kõik on kõlafriigid ja nende kirg on otsida ning leida üha uusi ja uusi kõlavärve. Saksofon-laul-trummid trio on koos musitseerinud viis aastat ning oma kaleidoskoopselt kireva muusikaga suudavad nad publikut köita.

Trio muusika turnib põnevust pakkuva popmuusika ja jazzi vahepeal. Parema termini puudumisel on selle kohta vahel öeldud ka “post-jazz”. Saksofon-hääl-trummid koosseis on koos mänginud alates 2007. aastast ja teinud ühe heliplaadi, millele kevadel on lisandumas teinegi. Albumit “Love & Trees” on iseloomustatud kui midagi niisugust, kus tulemus on märgatavalt suurem kui liidetavate summa. Ehk teisisõnu – väikese koosseisu ja nappide vahenditega on saavutatud kütkestav tulemus.

Kiitvad arvustused on ansambli kohta ilmunud sellistes mainekates väljaannetes nagu All About Jazz, Jazzrytmit, Lira, Jazzwise, The Wire jt. All About Jazz arvustaja Anthony Shaw märkis Rootsi-Türgi päritolu lauljatar Anni Elif Egecioglu kohta, et ühel hetkel on temas kuulda Joni Mitchelli sarnane nüansirohkus ja järgmisel võib ta pursata kirglikult energiat nagu Janis Jopin. Sellised äärmused on Elifantree muusikale iseloomulikud ja niisugusele seiklus-spordiga sarnanevale retkele viiakse igal kontserdil ka kuulaja.

Saksofonist Pauli Lyytinen on soome jazzi uue generatsiooni eredamaid ja loomingulisemaid talente. Ta on õppinud Sao Paulos, Helsinkis, Göteborgis, Stockholmis ja Aarhusis ning nõutud arvukates ansamblites nagu Elifantree, Defekt, Kauhukakara, Raoul Björkenheim Ecstasy, Dramophone, Minor De Luxe ja Astro Can Caravan.

Tatu Rönkkö võitis 2010. aastal Nõmme Jazzi trummarite konkursi, noor trummar paistab silma oma maitseka ja varjunditerikka mängu poolest. Samuti kui Pauli Lyytinen kuulub ta paljudesse koosseisudesse ja on väga hinnatud trummar. 

Koosseis:

Anni Elif Egecioglu – vokaal, tšello, kellad
Pauli Lyytinen – tenor- ja bass-saksofon, kellad, harmoonium
Tatu Rönkkö – trummid