fbpx

 

 

Taani saksofonist Jens Christian Jensen, muusikunimega “Chappe”, on Põhjamaades üks tuntumaid bigbändiheliloojaid. Jens “Chappe” Jensen on viimased kümmekond aastat tegutsenud peamiselt oma bigbändiga Blood, Sweat, Drum´n’ Bass Big Band, millega on välja antud mitu plaati ning esinetud mitmel festivalil, sealhulgas ühel Euroopa suurimal muusikasündmusel Roskilde Festivalil. Samuti on Jens “Chappe” Jensen Taanis, Aarhusis asuva Jüüti Muusikaakadeemia (Det Jyske Musikkonservatorium Århus) rütmimuusika osakonna juhataja ning sama muusikakõrgkooli bigbändi kunstiline juht.

Programmi ERASMUS toetusel annab Jens “Chappe” Jensen Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) 26.- 30. novembrini nädalase workshopi. Workshopist võtavad osa EMTA ja G.Otsa nimelise muusikakooli jazziüliõpilased, kellest komplekteeritakse kahekordse koosseisuga bigbänd; samuti osalevad vokaalsolistid. EMTA bigbändi juhendab Teet Raik ning Otsakooli bigbändi Siim Aimla. Workshopinädala raames valmistatakse ette Jens “Chappe” Jenseni kompositsioonidest koosnev kontsertkava “Reis ümber maailma”.

EMTA ja Otsakooli tudengite topeltbigbänd annab avaliku kontserdi “Reis ümber maailma” 30. novembril 2012 kell 20.00 EMTA kammersaalis (Rävala pst 16). Kontserdil saab kuulda nii brasiilia kui araabia rütme ja meloodiaid. Lisaks esitab EMTA ja Otsakooli topeltbigbänd Eesti jazzmuusiku Jaak Sooääre loodud teose bigbändile.

Bigbänd on EMTA juures tegutsenud alates 1997. aastast. Esimene juhendaja oli trompetist Jaak Oserov. Alates 2005. aastab juhatab EMTA bigbändi Teet Raik. EMTA bigbänd on esinenud mitmetel festivalidel – Jazzkaar, Tudengijazz jt ning osalenud Imatra Bigbändifestivali kursustel. Kui bigbändi algusaegadel kuulusid sinna Eesti Muusikaakadeemia klassikaliste osakondade üliõpilased, siis tänaseks koosneb orkester peamiselt EMTA jazzmuusika osakonna tudengitest. EMTA bigbändi on külalisdirigentidena juhatanud Antti Rissanen (Soome), Anthony Branker (USA), Michael Tracy (USA) ja Jere Laukkanen (Soome).

EMTA bigbänd on koostöös Siim Aimla ja Otsakooli bigbändiga topeltkoosseisus bigbändina üles astunud ka varem, esimest korda 2009. aasta aprillis Teet Raigi juhatusel EMTA 90. juubelile pühendatud kontserdisarja „VIVAT ACADEMIA“ raames G.Otsa nim. Tallinna Muusikakooli saalis.

Koosseis:
EMTA ja Otsakooli topeltbigbänd Jens “Chappe” Jenseni (Taani) juhatusel

Vokaalsolistid:
Reelika Ranik
Maria Väli
Anna Kutsinskaja
Ivi Rausi