fbpx

ERGO jazzsessionVOL13

Jõulujazzi kontsert nr 5

Jõulujazzi ammune traditisoon – tuua esinema mõni suurepärane vokaalansambel, saab järje saksa vokaalkuuiku Slixs kontserdiga. Muusikud pakuvad lisaks vaimustavale kõlale ka head showd. Arvukate auhindadega pärjatud ja üle maailma tihedalt kontserte andev Slixs on vaimustav meelelahutaja, kuid samas pakub elamust ka nõudlikule kuulajale.

Kuus saksa vokaalivirtuoosi imiteerivad raskusteta kasvõi tervet bigbändi. Rikkalik ja ühtlane kõla, suurepärased esitused, humoorikad modulatsioonid ja põnevad seaded muudavad Slixsi a cappella kontserdid värvikaks ja vaheldusrikkaks. Lisaks meloodiale, harmooniale ja rütmile tekitavad nad häälega helisid meid ümbritsevast elust-olust. Nende muusikas kohtuvad popmuusika, soul, jazz, maailmamuusika ja R’n’B. Ansamblil on Saksamaa võluvaima vokaalkoosseisu maine.

Ansambel tuli kokku 2006.aastal õpingute ajal Leipzigis. Lauljate taust on erinev ulatudes klassikast elektroonilise muusikani. Ansambli eesmärk on esitada head vokaalmuusikat, mis pakuks naudingut muusikuile endile ja kuulajaile ning kasutada seejuures inimhäält kui instrumenti. Ansambel sai esmalt nimeks Stouxsingers, kuid hiljem vahetus see löövama Slixsi vastu. Inspiratsiooniallikaiks olid kuuikule eeskätt Take6 oma imekaunilt kokkusulava kõlaga ja Zap Mama oma pöörase show ja energiaga. Armastusega harjutamine viis nad peagi ka soovitud tulemusteni. Lugusid lihviti kaua, see tähendas laulmist, kuulamist, näitlemist, reageerimist.

Ansamblis pole oluline silma paista, eelkõige on tähtis teiste kuulamine ja enda hääle sobitamine ühtsesse helikangasse. Laul “Six Voices” Slixsi albumilt “Nothing is Real” võitis 2008. aasta parima jazzipala tiitli. Album ise hinnati aasta maailma parimuselt teiseks jazzialbumiks – ükski Saksamaa vokaalansambel pole nii suure au osaliseks saanud. Slixsi vaimustavate seadete autor on Michael Eimann.

Slixsi kõrget taset kinnitavad osalemised lugematutel juhtivatel Euroopa ja Aasia festivalidel nagu Montreux, Jarasum, Darmstadt, Penang, Hongkong, Viin…

2012 sügisel ilmus nende värskeim album, lisaks ka DVD nende suurepärasest “Vocal Virus” a cappella sümfooniast. Üks naine ja kuus meest kutsuvad teid vokaalmuusika võlumaailma.

Koosseis: 
Katharina Debus
Michael Eimann
Gregorio Hernandez
Thomas Piontek
Karsten Müller
Konrad Zeinert