fbpx

Naised teevad Eesti jazzilavadel praegu ilma. Kontsert esitleb kümmet eesti jazzilauljat. Ja otse loomulikult on need säravad-särtsakad-enesekindlad lauljad mitmes vanuses daamid.

Nii see on, et õrnem sugu teeb ilma eesti jazzilavadel ja vaid haruharva juhtub mõni mehepoeg improviseerima. 1960ndate aastate jazzifestivalidel Eestis tegid ilma suurepärased lauljatarid Marju Kuut ja Els Himma, kelle hingestatud esinemine on paljuski saanud etaloniks. Uuel sajandil heale järjele jõudnud jazziõpetus on aidanud esile tõusta paljudel noortel talentidel, kes tihtipeale jagavad end nii popi-, rocki kui jazzi vahel, sest nii väikeses riigis kui Eesti, jazzmuusik lihtsalt peab olema mobiilne ja oskama teha erinevaid asju.

Seekordsel kontserdil esinevad kümme eesti säravat ja omanäolist lauljatari, neid saadab Siim Aimla ansambel. 

Silvi Vrait – lummas publikut oma laia ampluaaga juba ansamblis Fix. Rock, pop, kantri,šansoon, spirituaalid, jazz – kõik lood kõlavad tema esituses veenvalt ja jõuliselt.

Airi Allvee on kodus traditsioonilise vanema jazzi maailmas, häid kogemusi on talle andnud nii Modern Fox, New Murphy Band kui ka koostöö mitmete bigbändidega.

Hedvig Hanson on kõige järjepidevam jazzlaulu viljeleja Eestis. Paar tema albumit on ilmunud maineka Emarcy plaadimärgi all ja jõudnud Euroopa kuulajateni. Kuigi tihti võtab ta aluseks eesti estraadiklassika, saavad tema esituses need lood värske jazziliku tõlgenduse, lauljatar on ka ise paljude jazzilugude autor. Ja kindlasti on temas esituses rohkem hingelist lähedust soul-muusikale kui ühelgi teisel eesti artistil.

Maarja-Liis Ilus on eesti popmuusika üks tähtedest, edukamaid artiste selles vallas, kuid ka jazzimaailm pole talle võõras.

Helin-Mari Arder nagu Hedvig Hansongi on andnud uue elu paljudele eesti lugudele. Südamelähedased on talle ka bossanovad ja šansoonid.

Kadri Voorand kehastab uue generatsiooni uut lähenemist jazzile. Ta on julge, loominguline ja kompromissitu. Näib, nagu suudaks ta ükskõik millised värsid jazzirüüsse panna ja improviseerida mistahes teemal. 

Liisi Koikson on selles mõttes hellitatud, et talle on uut muusikat kirjutanud paljud eesti muusikud. Et need muusikud ja bändikaaslased on tihti ise tegevad jazzis, siis jääb ka lugudele just see maitse juurde. Need lood räägivad lihtsatest tunnetest ja rõõmudest.

Anna Põldvee teeb oma bändi Unna Torm. See on värske moekas muusika koos heade noorte jazzmuusikutega

Laura Põldvere on üks populaarsemaid noori poplauljaid. Ta õpib EMTA jazziosakonnas ja on kahtlemata andekas jazzlaulja. 

Anneliis Kits lõpetas hiljuti Otsakooli. Lauljatar on end proovile pannud nii klubimuusikat tehes, bluusi lauldes, kuulsate lauljate tribuutkonserte tehes kui ka jazzilugusid esitades.