fbpx

Kaja Draksler Acropolis Quintet (Sloveenia)

Jazz, mis kirev nagu multi-kulti – tuleb Hollandist, aga on türgilik, slaavipärane, romaanlik ja maailmne. 25-aastane sloveenitar Kaja Draksler on oma pianismi ümber koondanud sädelevalt kirka seltskonna.

Ljubljanas muusikakooli lõpetanud pianist-helilooja Kaja Draksler on kõrge lennu püüdlusega noor jazzmuusik, kes hetkel õpib Amsterdami konservatooriumis kompositsiooni. Endanimelise Akropolis Quintet’i pani Draksler kokku 2006. aastal. Praeguseks on grupp välja andnud kolm heliplaati. Bändi liikmed olid õpingukaaslased Hollandis, Groningeni konservatooriumis. Veidi hiljem liitus ansambliga türklanna Sanem Kalfa – laulja, kes 2010. aastal võitis Montereux jazzifestivali korraldatud noorte vokalistide konkursi.

Kvintett ei mängi tuntud jazziteemasid ameerikalikus stiilis, vaid enda muusikat, millesse panustavad kõik muusikud vastavalt oma kultuuritaustale. Tulemus on väga euroopalik. Akropolis Quintet annab 2011-2012 aastal mitmel pool kontserte programmi “12 Points Plus” raames. Noortel muusikutel on võimalus esineda mitmel Euroopa suurel jazzifestivalil.

Vokalist Sanem Kalfa kasvas üles Musta mere-äärses kultuuris. Ta on õppinud tšellot, mänginud orkestrites ja laulnud kooris. Jazzist huvitus ta õpingupäevil, kui oli endale seadnud sihi saada lauljaks. Jazzlaulu on Sanem õppinud nii Hollandis kui New Yorgis.

Kitarrist George Dumitriu on pärit Rumeeniast ja kasvas üles klassikat mängivate muusikute peres. Ta õppis viiulit ning lõpetas Bukaresti muusikaülikooli. Ehkki ta võitis viiuldajana mitmeid konkursse, tõmbas teda jazzkitarri poole rohkem. Alates 2005. aastast on ta pühendunud jazzkitarrist.

Itaallane Mattia Magatelli on bassistina iseõppija. Kümmekond aastat on ta Itaalia ja Euroopa jazziareenil aktiivne olnud.

Trummar Kristijan Krajncan on pärit Ljubljanast ja õppis lapsena tšellot. Muusikakooli lõpetas ta siiski jazztrummarina ning viimase kümne aasta jooksul on ta võitnud hulga auhindu noorte trummarite rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on õppinud New Yorgis ja Hollandis ning mängib mitmes ansamblis.  

Koosseis:

Kaja Draksler – klaver
Sanem Kalfa – vokaal
George Dumitriu – kitarr
Mattia Magatelli – bass
Kristijan Krajncan – trummid
Täname:

Parnu logo_RGB_pos