fbpx

 

Jo Stance (Soome)

Uus ja kiiresti tähelepanu saavutanud projekt, mille taga on laulja Johanna Försti ja trummar-produtsent Teppo “Teddy Rok” Mäkynen. Nende nostalgiahõngune soul-jazz levib praegu Soome piiridest jõudsalt kaugemale.

Klubides, kus käivad koos nooremad inimesed, on jazzmuusikal teine kõla ja pulss. Jo Stance on just üks niisuguseid gruppe, mis sobitub sellesse keskkonda nagu valatud. Aga nende muusika ei tegele elektroonilis-ulmelise tulevikkuvaatamisega, vaid soojale nostalgiatundega, mis tekib 1960ndate elurõõmsa soul-jazz’i tänapäeva toomisega.

Muusikas on keha liikuma panev tantsuline energia, osa kõlasid on tuttavad varasematest kümnenditest, igast noodist kiirgab elurõõmu. Jo Stance taasloob eelmiste aegade noorusenergia pulbitsust, kuid vaatab ajas tagasi läbi tänase prisma.

Kuigi uhiuus tegija, on Jo Stance nime alla koondunud muusikutest nii mõnigi varasemast tuttav ka Jazzkaare publikule. Saksofonist Jukka Eskola näiteks mängis oma grupiga Tallinnas 60ndate hõnguga soul-jazz’i paar aastat tagasi, Ka trummar Teppo Mäkynen ja saksofonist Timo Lassy on varem Jazzkaarel mänginud, kuid hoopis teistes koosseisudes. Vale pole ka väita, et laval on oluline osa Five Corners Quintet’ist

Nüüd on nad Jo Stance, mille ambitsioon ei ole midagi vähemat, kui kõigepealt kiiresti vallutada klubi-jazzi tähtsamad tugipunktid kodumaal Soomes ja siis laiendada oma tegevust kaugemale. Nii näiteks esineb grupp tänavusel April Jazz’il Helsingis ja ülesastumist Jazzkaarel reklaamivad nad kui oma esimest rahvusvahelist esinemist.

Jo Stance tegi esimesed singlid 2010. aastal ja siis oli tegemist duoga– tugeva-sügava häälega laulja Johanna Frösti ja produtsendi-visionäärina tuntud trummar Teppo “Teddy Rok” Mäkynen. Esimene lugu “Hey Girl!” äratas mitme Ameerika raadiojaama huvi, ja seejärel tegid nad endanimelise debüütalbumi, mis jõudis müügilettidele 2010. aasta lõpus.

Nüüd on siis käsil silmast-silma maailmavallutus bändina.

Johann Frösti (1974) on pärist Kaustiselt ja õppis lapsena viiulit. Ta on laulnud mitmes grupis ja Soomes on ta paljudele tuntud ka teleekraanilt.

Teppo Mäkynen /1974) osaleb ansamblis Five Corners Quintet ja on DJ/produtsendina tuntud ka Teddy Rok nime all. Ta on mänginud ka Nu Spirit Helsinki ridades. Mäkynen on lõpetanud Sibelius-Akatemia jazziosakonna trummarina. Muu hulgas on ta saanud Soome Jazzliito auhinna Yrjö.

Täname:

soomesaatkond