fbpx

Tšiili noor särav kitarrivirtuoos on end tuttavaks mänginud koduriigi peamistes kontserdisaalides, kuid ka Prantsusmaal, Itaalias, Saksamaal, Tšehhis, Hispaanias, Boliivias, Argentiinas, Uruguays jne. Ees on ootamas ka esimesed kohtumised Põhjamaade kuulajatega.
Noor kitarrist mängib võrdselt hästi nii klassikalist kui meelelahutuslikumat repertuaari. Tähelepanu on äratanud ka tema enda kitarriteosed, näiteks mullu sai väga sooja vastuvõtu osaliseks kitarriduole kirjutatud lugu “Fantasía sobre un tema de Violeta Parra” mida ta esitas koos argentiina kitarristi Nahuel Romeroga rahvusvahelisel festivalil Mendozas. Francisco on seadnud kitarrile ka mitmeid algselt teistele instrumentidele kirjutatud palasid.
Jõulujazzi jaoks on Francisco valinud oma lemmiklugusid Ladina-Ameerika ja Hispaania heliloojailt, kavast ei puudu ka kuuba rütmid ja bossanoovad. “Ma loodan, et see muusika toob Põhjala külma detsembrisse lõunamaist temperamenti ja soojust,” ütleb Francisco.
Francisco Liberona on pärit väiksest San Bernardo linnast, mis asub Santiago külje all. Kitarriõpinguid alustas ta juba viieaastasena, klassikalisele kitarrile pühendus aga neljateistkümneselt, õppides kümme aastat Tšiili Ülikooli Kunstiteaduskonnas Ernesto Quezada käe all, mille lõpetas 2009. aastal. Lisaks on Francisco võtnud eratunde ka suurtelt kitarristimeistritelt nagu Carlos Pérez, Roland Dyens, Marco Socias, Máximo Pujol, Marco Pereira, Alexander Sergei Ramírez jpt. 28-aastane kitarrist on rahvusvahelistel klassikalise kitarri konkurssidel võitnud kokku üheksa auhinda, neist seitsmel korral valiti ta kolme parima kitarristi hulka.

Kontserdi külastajatele pakub Ammende Villa lõuna- või õhtusöögi menüült 20% hinnasoodustust ja võimalust veeta kontserdijärgne öö luksuslikes tubades 30% soodsamalt. Lisainfo ja broneerimine telefonil +372 44 73 888 ja ammende.ee