fbpx

“Meie oleme see, millest unistused on tehtud.” – W.Shakespeare

François Corneloup eristub teistest prantsuse saksofonimängijatest eelkõige just oma muljetavaldava moodsa isikupärase stiili poolest; ta on saksofoniäss, kes alati leiutab uusi improvisatsioonivõtteid, kes oskab olla igal kontserdil üllatav ja värske.

Oma esimese ansambli pani Corneloup kokku 23-aastaselt, peagi leidis tema talent tähelepanu ja tunnustust Euroopa moodsa jazzi ringkondades. Saksofonist on salvestanud ja koos musitseerinud muuhulgas selliste uue muusika tuntud tegijatega nagu Louis Sclavis, Michel Portal, Marc Ducret, Henri Texier, Han Bennink jt. Lisaks endanimelistele projektidele nagu François Cornelou Kvintett, Kvartett ja Trio on mees nõutud ka kui erilise nägemusega helidelooja. Tema viimaseid helindeid saab kuulata trio albumilt “Noire Lumière”, mille lood on ka Corneloup Trio sügisese Skandinaavia-Balti turnee kavas. Prantsuse kriitikud nendivad, et Corneloupi mängu põhiloomus on energia, mis on nii vaimselt, füüsiliselt kui emotsionaalselt tervikuks seotud. Tema muusika kontseptsioon on orgaaniline ja kompaktne ning vabale energiaringlusele avatud.

Helen Labarriere, naine kontrabassil, on hinnatud kui energiline ja suurepärase tehnikaga bassist. Ta on oma kvartetiga salvestanud albumi “Le Temps Changement” ja koos vokalist Violaine Swartziga heliplaadi “J’ai le Cafard”.

Simon Goubert on prantsuse staažikamaid trummareid ja tuntud väga paljudest koosseisudest. 80-nendatel tegi ta koostöö Christian Vanderi kultusansambliga Magma, ta on mänginud koos selliste Euroopa ja Ameerika tippmuusikutega nagu Jacky Terrasson, Bireli Lagrène, Joachim Kühn, Philip Catherine, Dave Liebman, Babik Reinhardt, Andy Emler, Sophia Domancich, Eddie Henderson, James Carter, Lee Konitz, Martial Solal jpt. Oma nime all on ta salvestanud alates 1991. aasta debüütalbumist “Haiti” hulga heliplaate. 1996. aastal pälvis ta “Django Reinhardt de l’Académie du Jazz” auhinna olles seni ainus trummar, kes on selle kõrge tunnustuse osaliseks saanud.

Koosseis:
François Corneloup – baritonsaksofon
Helen Labarriere – kontrabass
Simon Goubert – trummid