fbpx

 

 

Armastuse värvid

Märtsikuu algus kutsub laulma armastuslaule ja südamesse hakkab tekkima kevade ootus. Mis värvi on armastus, lootus, elu? Kui seda vaid teaks! Igaüks meist näeb elu veidi erinevates värvides, armastab rohkem üht või teist tooni.

Värvid ja toonid ning erinevad meeleolud kõlavad ka muusikas, laulud helisevad üht- või teistmoodi erinevates keeltes. Mis värvi on eesti keel? Aga kas prantsuse keele värv võiks olla punane? Helin-Mari Arderi esituses kõlavad kaunid laulud Eestist, Prantsusmaalt ja mujalt, sekka ansambli liikmete originaalloomingut. Tule ja kuula!

Helin-Mari Arder on võitnud kuulajate poolehoiu oma lihtsa ja südamliku laulustiiliga. Lisaks jazzmuusikale on talle südamelähedased eesti autorid, bossa nova ja samba kuid ka prantsuse šansoon. Samuti kirjutab ta ka ise laule, viimased neist on kirjutatud Ott Arderi, Ilona Laamani ja Eeva Pargi tekstidele.

Helin-Mari kaasmuusikud löövad professionaalsetele jazzmuusikutele kohaselt kaasa paljudes erinevates koosseisudes ja ettevõtmistes.

Trompetimängija ja kitarrist Teet Raik õpetab noori muusikuid Eesti Muusikaakadeemias, juhendab EMTA ja TTÜ bigbändi, tegeleb heliloomingu ning arranžeerimisega ja esineb erinevate koosseisudega.

Mart Soo õpetab Eesti Muusikaakadeemias ning G. Otsa nimelises Muusikakoolis. Lisaks Weekend Guitar Triole on ta hinnatud muusik paljudes improvisatsioonilise muusika projektides.

Mingo Rajandi bassimängust saavad tuge mitmed koosseisud (Ajavares, Sigmund), väga oluline on tema roll ka muusika ja laulusõnade kirjutajana.  Mingo jätkab akadeemilist haridusteed praegu EMTAs heliloomingu erialal.

Ahto Abner on tänu oma dünaamilisele trummimängule nõutud trummar paljudes ansamblites ning tegeleb mitmel pool ka löökpillioskuste õpetamisega.

Koosseis: 
Helin-Mari Arder – laul
Teet Raik – trompet, flüügelhorn, kitarr
Mart Soo – kitarr
Mingo Rajandi – bass

Ahto Abner – trummid