fbpx

Jõulujazzi kontsert nr 9

Jakob Karlzon on pianist, kes on inspireeritud Rammsteinist või Esbjörn Svenssonist või hoopis Jan Johansenist ja Claude Debussyst? Jah, kõigist neist. Kui teda ühe või teisega võrreldakse, võtab Jakob seda komplimendina. Fakt on, et Jacob Karlzon on Rootsi ägedamaid pianiste ja tema triole pole momendil Rootsis võrdset. Tema muusikas on põhjamaist melanhooliat ja tundlikkust; tema pianismi on võrrelduda selliste legendidega Keith Jarrett, Bill Evans ja juba eelpoolmainitud Jan Johanson. Tal on briljantne tehnika, suurepärane rütmitunne, harmooniline rikkus ja vormitunnetus.

Jacob Karlzoni debüütalbum ilmus 1996, sestpeale on ilmunud kokku üheksa tema omanimelist albumit ja ta on osalenud veel ligi 50 heliplaadil. 2010 valiti ta Swedish Radio aasta muusikuks ja ta pälvis ka Django d’Or auhinna kui parim kaasaegne jazzistaar. Jacob on mänginud selliste jazzitippudega nagu Billy Cobham, Kenny Wheeler, Bob Berg, Tim Hagans, Jeff Ballard, Norma Winstone, Cæcilie Norby, Nils Landgren ja paljud teised.

Jacobi ühel viimastest sooloalbumitest on ta teinud kummarduse prantsuse 20. sajandi heliloojale Maurice Ravelile – see võeti kriitikute poolt vaimustusega vastu. Oma eelviimase albumil “The Big Picture” viis ta triokunsti kõige kõrgematesse sfääridesse. Jacob Karlzoni värskeim CD “More” ilmus firmalt ACT käesoleval aastal ja ka siin jutustab ta haaravaid lausa filmilikke lugusid.

Koosseis:
Jacob Karlzon – klaver
Hans Andersson – bass
Robert Mehmet Ikiz – trummid