fbpx

Linnaruumiprojekt soovib öelda “head aega”! Üle nädala kestnud Linnaruumiprojekt koos oma kõikide pööraste tegevustega jõuabki lõpukorrale. Kogu projekti vältel kasutasime lavadena erinevaid kohti avalikus linnaruumis – alates trammidest kuni linnatänavate ning väljakuteni. Meie kõige viimase aktsiooni käigus saab lavaks olema katamaraan nimega “Illo”. Loodame koos teiega veeta ühe toreda pühapäeva ennelõuna. Kuulame mõnusat muusikat ja vaatame loksuvaid laineid. Kohtumiseni Admiraliteedi basseini ääres!

Täname: Sailing.ee ning Tallinna Sadamat

Jazzkaare Linnaruumiprojekt „Jazz on linnas”!

Kogu Jazzkaare festivali vältel (20.-29. aprill) võib Tallinnas näha ja kuulda lahedaid jazzikontserte linnaruumis – ühistranspordis, parkides, väljakutel, vanalinna tänavatel ja mujal. Kaasates mitmeid siinseid kunstnikke ja luuletajaid kui ka juhuslikku publikut, loovad muusikud võimaluse närvikõditavaks muusikaliseks osaluseks. Iga kontsert on kordumatu, elamuse erksus sõltub kohast, ilmast, kaasalööjaist, publikust ja muidugi muusikutest.

Tänavu on projekti eestvedajaks tunnustatud surfar-saksofonist Siim Aimla. Kaasa löövad G. Otsa nimelise muusikakooli noored, Norra Statoili Big Band, Kaitseliidu Big Band, Nuku- ja Noorsooteatri koor ja oodata on ka üllatuskülalisi.

“Paneme inimesed paberil käima, laseme käol kukkuda, teeme elava muusikaga rongkäigu, sõidame koos teiega trammis, katame kogu vanalinna muusikaga ja jagame jazziarmastust kõigile linnakodanikele,” lubab Siim Aimla. Linnaruumiprojekt on kõigile huvilistele tasuta.

Siim Aimlat teatakse mitmekülgse muusikuna, keda jagub nii bigbände juhatama, arranžeerima kui muusikat kirjutama, Otsakooli noortele kogemusi jagama ja paljudeks jazziprojektideks. Aimla pälvis 2009. aastal Elioni Jazziauhinna ning samuti nimetati ta Eesti Rahvusringhäälingu Aasta Muusikuks 2011.