fbpx

Kevad on hea aeg kõike kuulutada. Kes kuulutab allahindlust, kes kuulutab sooja ilma, kes usku – meie kuulutame jazzi! Kui sa tahad samuti meiega ühineda ning teha üks värskendav kevadine jalutuskäik koos elava muusikaga, siis võta jalad selga ja ilmu 20. aprillil Sõpruse skväärile My City Hotell`i ette, kust alustame rongkäiku tervitamaks kevadet ning jazzi! “Jazz armastab Teid!”

Marsruut: Sõpruse skväär – Pärnu mnt – Valli – Viru – Raekoja tänav – Kullassepa – Kuninga – Suur-Karja – Sõpruse skväär

 

Jazzkaare Linnaruumiprojekt „Jazz on linnas”!

Kogu Jazzkaare festivali vältel (20.-29. aprill) võib Tallinnas näha ja kuulda lahedaid jazzikontserte linnaruumis – ühistranspordis, parkides, väljakutel, vanalinna tänavatel ja mujal. Kaasates mitmeid siinseid kunstnikke ja luuletajaid kui ka juhuslikku publikut, loovad muusikud võimaluse närvikõditavaks muusikaliseks osaluseks. Iga kontsert on kordumatu, elamuse erksus sõltub kohast, ilmast, kaasalööjaist, publikust ja muidugi muusikutest.

Tänavu on projekti eestvedajaks tunnustatud surfar-saksofonist Siim Aimla. Kaasa löövad G. Otsa nimelise muusikakooli noored, Norra Statoili Big Band, Kaitseliidu Big Band, Nuku- ja Noorsooteatri koor ja oodata on ka üllatuskülalisi.

“Paneme inimesed paberil käima, laseme käol kukkuda, teeme elava muusikaga rongkäigu, sõidame koos teiega trammis, katame kogu vanalinna muusikaga ja jagame jazziarmastust kõigile linnakodanikele,” lubab Siim Aimla. Linnaruumiprojekt on kõigile huvilistele tasuta.

Siim Aimlat teatakse mitmekülgse muusikuna, keda jagub nii bigbände juhatama, arranžeerima kui muusikat kirjutama, Otsakooli noortele kogemusi jagama ja paljudeks jazziprojektideks. Aimla pälvis 2009. aastal Elioni Jazziauhinna ning samuti nimetati ta Eesti Rahvusringhäälingu Aasta Muusikuks 2011.

NB! Halva ilma korral jääb korraldajal õigus teha muudatusi kavas või jätta aktsioone ära!

jazziusk