fbpx

Joel-Rasmus Remmel Trio

Joel-Rasmus Remmel (1989) pälvis 2011. aasta kevadel Noore Jazzitalendi tiitli ja esines paeluva kavaga Jazzkaare kontserdil Kadrioru lossis. Tollest esinemisest kõneles vaimustusega USA jazzikriitik, populaarseima jazziportaali AllAboutJazz toimetaja John Kelman, kiites tema mängu ja loomingu kõiki aspekte.

Joel-Rasmus on pärit muusikute perest. Kuigi ta isa Taavo Remmel on eesti parimaid jazzmuusikuid ning jazziplaatidestki polnud kodus puudust, tekkis pojal tõsisem huvi improvisatsioonilise muusika vastu alles lastemuusikakooli lõpuklassides.

Loogilise jätkuna järgnesid õpingud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Pianisti suurimaks mõjutajaks oli siis Rootsi ansambel Esbjörn Svensson Trio, mis oma erislise kõlamaailma ja muusikalise kompaktsusega hakkas teda väga varakult paeluma. Samuti on teda inspireerinud Brad Mehldau muusika.

Muusikaväliseks mõjutajaks peab Joel-Rasmus põhjamaist loodust ja karget merd, mis oma rahuliku staatilisusega suhestub hästi tema enda muusikalise mõtlemisega. Väga inspireerivad on ka lumised mäed, mida leiab nii Gruusias kui ka Põhjamaades.

Oma muusikalisel teekonnal üritab noor pianist enda tegevust võimalikult palju mõtestada, andes kuuldule ka tähenduse. Praegu õpib ta Göteborgi Muusikaakadeemias vahetusüliõpilasena klaverit.

Trios saavad kokku kolm noort muusikut – Joel-Rasmus Remmel, tema vend Heikko-Joseph Remmel ja Aleksandra Kremenetski. Nende kolme muusikaline mõttemaailm ühtib tuntavalt.

Esitatakse originaalloomingut, mille hulgas on nii värskemaid lugusid kui ka aastate eest kirjutatut. Kontserdil omandab iga lugu oma kordumatu ilme, sõltuvalt muusikute hetkemeeleoludest, atmosfäärist, publikust jne.

Muusikas põimuvad eri aegade otsingud ja leidmised jättes samas piisavalt vabadust nii kuulajatele kui muusikuile. Ansambli liikmed on varem koos mänginud mitmes koosseisus, triona esineti mullu Jazzkaarel ja festivalil Visioon.

Koosseis:
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Heikko-Joseph Remmel – kontrabass
Aleksandra Kremenetski – trummid

 

Tuuli Velling & Teet Velling

Andekas lauljatar ja luuletaja Tuuli Velling ning kitarrist Teet Velling seovad üllatavad ja avastamisrõõmu pakkuvad kevadelood kauni muusikaga üheks poeetiliseks tervikuks.

Tuuli Velling on eesti laulja ja luuletaja. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz laulu erialal ning täiendanud end Rotterdami Jazziakadeemias Hollandis. Tuuli on Nõmme Jazzi noorte jazzartistide konkursi 2009 lauljate kategooria võitja.

Oma kontsertidel ühendab Tuuli tihti sõna ja muusika, esitades laulude vahel nii enda kui ka teiste kirjandusloomingut. Pigem ongi talle südamelähedane terviklik, ühest läbivast ideest või põnevatest seostest lähtuv kontserdi ülesehitus, mis hoiab kuulajaid omaloodud rajal ning ei seo ei muusikuid ega publikut ühe kindla muusikastiiliga. Kohtuvad pop, selle töötlused, jazz, bossanova ning vahel ka folgilik muusika.

Lisaks seekordsele duole on Tuuli ka ansambli Tjörk (Tribute to Björk) solist, mille elujõulised ja pisut metsikuvõitu ülesastumised on leidnud publiku sooja vastuvõtu. Ta teeb koostööd eesti urban-folgi ansambliga Jäääär ning jazzi, fusion’i ja teisi stiile segava bändiga Flavor.

Teet Velling on hariduselt bioloog ja hingelt muusik, keda rännakud mööda Euroopat on viinud nii hipibussiga Prantsuse teedele, Iirimaa kõrtsidesse tinavilesid puhuma kui ka rootsi väikeste jazzikooslustega ühisele lavale. Lõpuks ringiga tagasi Eestis, jälgib ta päeviti ülikoolis rakkude eluolu ja valitud õhtupoolikutel tegutseb ansamblis Jäääär, kuhu jõudis tagasi pärast paarikümmet ära oldud aastat. Põhipilliks kitarr, ilmestavad tema esinemisi ka eelnimetatud tinaviled ning erinevad perkussiooniinstrumendid lapi põhjapõdrakellukestest harjaga mängitud bongodeni. Teet teeb koostööd Helin-Mari Arderi ja Sven Kullerkupuga ja on tegutsenud stuudiomuusikuna. Teda inspireerib muusika, mida ei kammitse järelematkimine ja liigne keerukus ning mille esituses on tunda siirust ja loomulikkust.