fbpx

Kohvikkontserdi uksed avatakse 2 tundi enne algust, piletid eelmüügis Epp Maria Galerii VEEBIPOES ja tund enne algust kohapeal!

Trios saavad kokku kolm noort muusikut – pianist ja helilooja Joel-Rasmus Remmel, kes pälvis mullu Noore Jazzitalendi tiitli, tema vend Heikko-Joseph Remmel bassil ja Aleksandra Kremenetski löökriistadel. Esitatakse originaalloomingut, nii värskeid lugusid kui ka varasemat materjali.

Joel-Rasmus Remmel (1989) pälvis 2011. aasta kevadel Noore Jazzitalendi tiitli ja esines paeluva kavaga Jazzkaare kontserdil Kadrioru lossis. Tollest esinemisest kõneles vaimustusega USA jazzikriitik, populaarseima jazziportaali AllAboutJazz toimetaja John Kelman, kiites tema mängu ja loomingu kõiki aspekte.

Joel-Rasmus on pärit muusikute perest. Kuigi ta isa Taavo Remmel on eesti parimaid jazzmuusikuid ning jazziplaatidestki polnud kodus puudust, tekkis pojal tõsisem huvi improvisatsioonilise muusika vastu alles lastemuusikakooli lõpuklassides.

Loogilise jätkuna järgnesid õpingud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Pianisti suurimaks mõjutajaks oli siis Rootsi ansambel Esbjörn Svensson Trio, mis oma erislise kõlamaailma ja muusikalise kompaktsusega hakkas teda väga varakult paeluma. Samuti on teda inspireerinud Brad Mehldau muusika.

Muusikaväliseks mõjutajaks peab Joel-Rasmus põhjamaist loodust ja karget merd, mis oma rahuliku staatilisusega suhestub hästi tema enda muusikalise mõtlemisega. Väga inspireerivad on ka lumised mäed, mida leiab nii Gruusias kui ka Põhjamaades.

Oma muusikalisel teekonnal üritab noor pianist enda tegevust võimalikult palju mõtestada, andes kuuldule ka tähenduse. Praegu õpib ta Göteborgi Muusikaakadeemias vahetusüliõpilasena klaverit.

Trios saavad kokku kolm noort muusikut – Joel-Rasmus Remmel, tema vend Heikko-Joseph Remmel ja Aleksandra Kremenetski. Nende kolme muusikaline mõttemaailm ühtib tuntavalt.

Esitatakse originaalloomingut, mille hulgas on nii värskemaid lugusid kui ka aastate eest kirjutatut. Kontserdil omandab iga lugu oma kordumatu ilme, sõltuvalt muusikute hetkemeeleoludest, atmosfäärist, publikust jne.

Muusikas põimuvad eri aegade otsingud ja leidmised jättes samas piisavalt vabadust nii kuulajatele kui muusikuile. Ansambli liikmed on varem koos mänginud mitmes koosseisus, triona esineti mullu Jazzkaarel ja festivalil Visioon.

Koosseis:
Joel-Rasmus Remmel – klaver
Heikko-Joseph Remmel – kontrabass
Aleksandra Kremenetski – trummid

Täname:

haapsalu