fbpx

Nii klassikalise kui jazzihariduse saanud Taanis elav, ent Saaremaal sündinud saksofonist Maria Faust ei karda lahterdada end avangard-džässiga tegelejaks, seega nišimuusikuks, keda kommertsedu jätab külmaks. Fausti jaoks on muusikas olulisim siirus, tema muusikaline keel on jõuline kuid samas romantiline sulam erinevatest stiilidest, kus tooni annavad jazz ja rock.

Esmakordselt esines Maria Faust Jazzkaarel juba 2005. aastal. Sellest ajast peale on tema katkematu areng nii instrumentalisti kui muusikakirjutajana olnud silmaga näha ja kõrvaga kuulda kõigile džässist huvitatuile. 2008. ilmunud CD “Bitchslap Boogie” on saanud nii Eestis kui välismaal vaid ülivõrdes arvustusi. Muusika 2010 ilmunud plaadil „Warrior Horse“ kombineerib tugevalt läbikomponeeritu vabaimprovisatsiooniga, mis loob mitmetasandilise ja nõiduslikult kütkestava muusika. Iga on osa on kirjutatud spetsiifiliselt konkteersele muusikule ja muudab Maria Faust Group kõlapildi automaatselt äratuntavaks.

Maria Faust lõpetas Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (õp. Villu Veski) saksofoni erialal, proovis kätt ka dirigeerimise erialal Eesti Muusikaakadeemias, esines mitme bigbändi koosseisus ja salvestas heliplaadi neidude orkestriga Velvet Legion. Ta täiendas end Taanis Vestjyski rütmimuusikakonservatooriumis. Ta on plaadifirma „Barefoot Records“ asutajaliige ning Taani Kunstinõukogu stipendiaat aastatel 2010 – 2012. Lisaks omanimelisele koosseisule on ta ansablijuht ka improgrupile Pistol nr. 9 ja big bandile Maria Faust „Jazz Catastrophe“. Hetkel kirjutab ta muusikat kahele bigbandile – “Jazz catastrophe” ja Taani bigbandile “Decagon”. Kolm viimast aastat on ta ka Saaremaa rütmi- ja improvisatsioonilaagri korraldaja ja õppejõud.

Kontsertidel on Maria Faust Group nagu loodusjõud. Nad käivad pidevalt turneedel kõikjal Euroopas. Neis leidub nii tõsist muusikalist distsipliini kui isikupärast hullust, mis lubab neil võrdse kontsentratsiooni ja muusikalise enesekindlusega mängida nii lihtsaid ja kauneid meloodiaid kui hullumeelseid helilisi märatsusi.

Koosseis:
Maria Faust – altsaksofon
Lars Greve – tenor- ja sopransaksofon
Tobias Wiklund – trompet
Sture Ericsson – baritonsaksofon
Morten Pedersen – klaver
Adam Pultz Melbye – kontrabass
Håkon Berre – trummid