fbpx

 

 

Maria Väli, Ara Yaralyan ning Jaan Jaanson on triona tegutsenud juba paar aastat. Seekord lisandub vokaalile, kontrabassile ja kitarrile Eesti aktiivsemaid löökpillimängijaid Ahto Abner. Kvartett esitab omaloomingut ja oma seadeid maailma jazz-standarditest.

Maria Väli on noor lauljanna, kes hetkel õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes jazzlaulu. Saaremaalt pärit neiu tegi jazziga tutvust eesti jazzilegendi Tiit Pauluse ansamblites, Tallinnas õppis ta Mare Väljataga juures. Maria on tegutsenud erinevates jazzkollektiivides, hetkel osaleb Maria kahes vokaalansamblis – juba tuntust kogunud ansamblis Estonian Voices ning saarlannadest koosnevas ansamblis Söörömöö. 2011. aastal võitis Maria Uno Naissoo nimelise omaloomingu konkursi endakirjutatud lauluga “Forgotten Garden”.

Ara Yaralyan on Armeenia päritolu muusik – üks parimatest kontrabassimängijatest Eestis. Ta on õppinud prof. Joshua Davisi juures Bostonis, Metropolia Kõrgkoolis Helsingis ja Eesti Muusika- ja Teatrikadeemias, esinenud ning salvestanud koos paljude tuntud muusikutega nagu Vardan Ovsepian, Karen Kocharyan, Hedvig Hanson, Kristjan Randalu, Liisi Koikson ja Elletuse, Sofia Rubina jt. Yaralyani kontrabassimängu on väga kõrgelt hinnanud ka maailma üks parimaid kontrabassimängijaid Anders Jormin.

Jaan Jaanson on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzkitarri erialal ning hetkel õpib Soomes Metropolia Kõrgkoolis. Jaan on koostööd teinud Siim Aimla, Laura Põldvere, Aleksandra Anstali ja mitmete teiste muusikutega. Lisaks on ta kontserte andnud šveitsi trompetisti ja helilooja Jalalu-Kalvert Nelsoniga. Eelmisel aastal tuuritas ta Soomes koos oma bändi Paidarioni ja USA maineka bassisti Michael Manringiga.

Ahto Abner, Eesti aktiivsemaid trummareid, on osalenud arvukates pop- ja jazzprojektides. Teiste seas on ta esinenud koos Helin-Mari Arderi, Oleg Pissarenko, Sofia Rubina, Ewert Sundja, Dave Bentoni, Slobodan Riveri, Eda-Ines Etti, Siiri Sisaski, Ajavarese, Lippajate ja paljude teistega. Ta on kontserte andnud ka väljaspool Eestit, sealhulgas Norras, Islandil, Soomes, Rumeenias, Lätis ja Venemaal.