fbpx

 

 

Prantslaste MeTal-O-PhoNe võttis 2011 aasta mais osa festivalist 12 Points. Nüüd on kolm selle värske festivali erilist esinejat tulemas nii Jazzkaarele kui mitmele teisele Euroopa festivalile. The Irish Times’i kriitik Laurence Mackin kommenteeris prantslaste esinemist 12 Pointsil järgmiselt: „Festivali 12 Points korraldajad olid teinud teadliku otsuse pannes kõige intrigeerivama bändi keskmiseks esinejaks. MeTal-O-PhoNe on ansambel, mille nimi näeb paberil välja õige kummalisena, mis ennustab seda, et on kas põhjust oodata suurt tulevärki ning uskumatut potensiaali või midagi hoopis imelikku ja koomilist.“

Tegelikult on MeTal-O-PhoNe ’i muusikas piisavalt gruuvi, et käima tõmmata terve rong. Nad teevad muusikat sellise intensiivsuse ning agressiivsusega, et sellega on raske võistelda. Muusikud, kes juhtuvad nende etteasteid nägema, jooksevad pärst konsterdi lõppu kohe koju harjutama ning mittemuusikud kahetsevad, et nad pole muusikud.

Helimoonutused, reverb, delay – kõik need võtted olid kunagi vaid kitarristide pärusmaa, kuid nüüd MeTal-O-PhoNe kasutab neid võimalusi läbi kogu instrumentaalspektri. Nii leidis vibrafonist Benjamin Filament uusi helisid instrumendil, mida peetakse tavaliselt viisakaks ja kombekaks. Heledad kõlavärvid on andnud teed tumedamale ainesele sumisedes ülemhelide toonides ja sidudes pilli võnkeid tema kaugete sugulastega Aafrikas ja Aasias.

Teised kaks kolmandikku MeTal-O-PhoNe`ist vastavad muusikaliselt samaga. Bassist Joachim Florent ja trummar Elie Duris ei jää alla vibrafoni kõlale ning lisavad muusikale tormiliselt keerlevaid rütme ning tihket tekstuuri, mis sobitab end perfektselt sellesse teistmoodi rütmimaastikule.

Koosseis:
Benjamin Filament – vibrafon
Joachim Florent – bass
Elie Duris – trummid

 

Kontsert toimub koostöös muusikafestivaliga Muusikamoos.