fbpx

Oleg Pissarenko Band (Eesti)

Seitsmendat aastat tegutsev Oleg Pissarenko Band liigub jazzi, minimalismi ja post-rock’i radadel. Ansambli liider kitarrist ja helilooja Oleg Pissarenko on aastate jooksul loonud hulga tundelist ja hella ning vahel ka jõulist muusikat, milles peituv intensiivne energia haarab publiku oma voogudesse.

Pissarenko: “Värske looming koondnime all “Kes Sa oled?” on loomulik jätk teekonnale, mis on kordumatu ja imeline, täis otsinguid, ootamatusi, rõõmu, spontaansust ja vabanemist.”

Seekordsele teekonnale läheb kitarrist koos heade eesti muusikute Raun Juurikase, Mihkel Mälgandi ja Ahto Abneriga.

Oleg Pissarenko, omanäoline muusik ja helilooja, on avaldanud erinevate ansamblitega kuus autorialbumit. Nüüd on ärkamas elule tema seitsmes autoriplaat, mille muusikat saab ka kontserdil kuulda.

Oleg mängib alati vaid akustilist kitarri, mis imehästi sobib tema minimalismi ideega, taandatusega, olulise esiletoomisega, muusika vabastamisega üleliigsest ja kõrvalisest. Tabavalt on iseloomustanud Oleg Pissarenko muusikat vene ajakirjanik Anna Židkihh, märkides: “Pissarenko on peen melodist, kes loob harmooniaid, mille sügavused on võimelised kuulaja endasse haarama! Lülitad end täielikult välja ning lased detailideni läbimõeldud meloodiatel ennast nii rahustada kui ka erutada.”

(ajaleht “Bereg”, november 2011)

Kahtlemata on Oleg Pissarenko omanäoline ja väga peene tunnetusega muusik nii interpreedi kui heliloojana. Oma viljaka loomingulise tegevuse kõrval on Pissarenko pühendunud noorte õpetamisele Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis, jazzielu edendamisele Tartus ja Eestis laiemalt ning jazzifestivali Idee-jazz korraldamisele.

Oleg Pissarenko Band on kõigile neile, kes hindavad nii elus kui muusikas helgust, soojust ja positiivsust.

Koosseis:
Oleg Pissarenko – kitarr
Raun Juurikas – klahvpillid
Mihkel Mälgand – bass
Ahto Abner – löökriistad
Uue plaadi “Kes sa oled” helinäiteid võid kuulata SIIT!


Täname:

tartu logo