fbpx

The Flow (Austria)

Austria nelik nimetab ennast lihtsalt The Flow’ks, sest “sujuvalt põimuvad meloodiajooned” on bändinimeks ilmselt liiga pikk. Nende muusika toetub rock-jazz’i vundamendile ning kõlapildis domineerivad sooja tooniga kitarrist ja romantilise meelelaadiga klahvpillimängija.

The Flow kui ansambel alustas 2008. aastal, eestvedajateks olid klahvpillimängija Martin Reiter ja kitarrist Andi Tausch. Aasta hiljem ilmus nende esikplaat “The Flow” ja 2011 järgnes teine album “Origination”. Oma nime tagamaade selgitamisele on ansambel pannud tavatult suurt rõhku. Huviline peaks pilgu pöörama psühholoogiasse, kus mõistega “The Flow” tähistatavat energiseeritud fookuse tunnet, keskendunud osalemist milleski, positiivset aktiivsust jne.Austria tuntuim kitarrist Wolfgang Muthspiel ütles pärast The Flow esimest plaati, et jälgib nende käekäiku ning tulevikulootused on suured. The Flow mängib omaloomingut, kriitikute sõnul nende muusika”hingab” ja sisendab helgeid mõtteid.

Martin Reiter (1978) õppis 90ndatel Linzis ja Viinis jazzklaverit ning hiljem täiendas ennast Haagis, kus tegi põhjalikku tutvust Hollandi kireva jazzieluga.

2002 sai ta oma kodumaal lootustandva noore jazzmuusiku tiitli, millega kaasnes ka toetus suurematel Euroopa festivalidel esinemiseks.

New Yorgis mängis ta koos trompetisti Matthie Michel’iga ja Fred Herschi’iga. 2005 võitis ta Hans Koller Prize’i Aasta Uustulnuka kategoorias, mis kroonis teda veelkord kui Austria jazzi lootustandvaimat noormuusikut. 2008. aastast on Martin Reiter ennast pühendanud põhiliselt ansambli The Flow tegevustele.

Andi Tausch õppis kitarri Šveitsis Wolfgang Muthspieli juures. Lisaks tegevusele ansamblis The Flow on ta Euroopa-tuuridel mänginud selliste tuntud muusikutega nagu Jean-Paul Brodbeck, Manu Delago, Georg Breinschmid ja Johannes Enders.

Peter Kronreif õppis trummimängu Linzis. Pärast Hans Kolleri preemia saamist siirdus New Yorki, kus on ka praegu tema elupaik.

Bassist Jojo Lackner on The Flow asutajaliige. Tihti loob ta kaasa gruuvivates pop- ja rock-projektides. The Flow ridades püüab ta nii sageli kui võimalik mängida akustilist bassi.


Täname:

austriasaatkond

 

Oleg Pissarenko Band (Eesti)

Seitsmendat aastat tegutsev Oleg Pissarenko Band liigub jazzi, minimalismi ja post-rock’i radadel. Ansambli liider kitarrist ja helilooja Oleg Pissarenko on aastate jooksul loonud hulga tundelist ja hella ning vahel ka jõulist muusikat, milles peituv intensiivne energia haarab publiku oma voogudesse.

Pissarenko: “Värske looming koondnime all “Kes Sa oled?” on loomulik jätk teekonnale, mis on kordumatu ja imeline, täis otsinguid, ootamatusi, rõõmu, spontaansust ja vabanemist.”

Seekordsele teekonnale läheb kitarrist koos heade eesti muusikute Raun Juurikase, Mihkel Mälgandi ja Ahto Abneriga.

Oleg Pissarenko, omanäoline muusik ja helilooja, on avaldanud erinevate ansamblitega kuus autorialbumit. Nüüd on ärkamas elule tema seitsmes autoriplaat, mille muusikat saab ka kontserdil kuulda.

Oleg mängib alati vaid akustilist kitarri, mis imehästi sobib tema minimalismi ideega, taandatusega, olulise esiletoomisega, muusika vabastamisega üleliigsest ja kõrvalisest. Tabavalt on iseloomustanud Oleg Pissarenko muusikat vene ajakirjanik Anna Židkihh, märkides: “Pissarenko on peen melodist, kes loob harmooniaid, mille sügavused on võimelised kuulaja endasse haarama! Lülitad end täielikult välja ning lased detailideni läbimõeldud meloodiatel ennast nii rahustada kui ka erutada.”

(ajaleht “Bereg”, november 2011)

Kahtlemata on Oleg Pissarenko omanäoline ja väga peene tunnetusega muusik nii interpreedi kui heliloojana. Oma viljaka loomingulise tegevuse kõrval on Pissarenko pühendunud noorte õpetamisele Tartu Heino Elleri nimelises Muusikakoolis, jazzielu edendamisele Tartus ja Eestis laiemalt ning jazzifestivali Idee-jazz korraldamisele.

Oleg Pissarenko Band on kõigile neile, kes hindavad nii elus kui muusikas helgust, soojust ja positiivsust.

Koosseis:
Oleg Pissarenko – kitarr
Raun Juurikas – klahvpillid
Mihkel Mälgand – bass
Ahto Abner – löökriistad