Jazzkaar esitleb: Kuunaril Kajsamoor esineb Mari Kalkun 14. juuli 2012 kell 04.30 ja 07.00 Admiraliteedibasseini juurest

Taaskord on Tallinna Merepäevade raames erakordne võimalus osa saada varahommikusest merereisist kuunaril Kajsamoor Tallinna lahel koos päikesetõusu, hommikusöögiga ja erilise kontserdiga.

Piiratud kogus pileteid hinnaga 15.-, mis sisaldavad nii meresõitu, hommikusööki kui kontserti, on saadaval Piletilevis alates 12.06.2012.

Sel korral viib Merepäevade hommikuvalgusele helid teele noor muusik, laulja ja laululooja Mari Kalkun. Isa poolt Võru ja ema poolt Kihnu-Pärnu juurte tõttu võib tema lauludes kuulda nii metsa kui merd. Mari lood on valdavalt autorilooming, mis on inspiratsiooni ammutanud loodusest ja eesti luulest, rahvalauludest. Ta kasutab muusika loomisel erinevaid pille nagu kandled, akordion, kitarr, klaver, kuid talle meeldib eksperimenteerida ka ebatavalisemate helidega – viled, torud, lapsepõlvepillid. Oluline koht on improvisatsioonil ja spontaansetel helidel – laevalael kõlab kõik ehtsalt ja akustiliselt helisedes ühes rütmis mere ja ärkava päeva meeleoludega. Mari esikalbum “Üü tulõk” (2007) on eesti muusikapubliku ja kriitikute poolt saanud rohkelt positiivset tagasisidet ning albumist on tehtud kaks lisatiraaži. 2010. aasta sügisel ilmunud teine plaat on pühendatud vanavanematele, isiklik ja juurtest lähtuv. Praegu õpib Mari Kalkun Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris pärimusmuusika laulu erialal.

Purjelaev Kajsamoor, kahemastiline kuunar on ehitatud 1939. aastal Norras tüüpilise Põhjamere kaubalaevana. Laeva nimi pärineb vana-norra mütoloogiast ja tähendab meelevaldses tõlkes “Tuuletrolli ema”. Kajsamoor on Eestis kaunis haruldane ajalooliselt imehästi säilinud eksemplar, pakkudes huvilistele tõrvalõhnalisi romantilisi meresõite.

Mari Kalkuni päikesetõusukontserdid Tallinna Merepäevade raames Kuunaril Kajsamoor laupäeva, 14. juuli hommikul kell 04.30 ja 07.00. Piiratud kogus pileteid hinnaga 15 EUR, mis sisaldavad nii meresõitu, hommikusööki kui kontserti, on saadaval Piletilevis alates 12.06.2012.

Pääs laevale algab 15 minutit enne väljumist, laevasõidu kestvus on orienteeruvalt 2 tundi.Väljasõidud toimuvad ka vihmase ilma korral!

Tallinna Merepäevad 

Mari Kalkuni video „Hommikuvalge“ 

Kuunar Kajsamoor