fbpx

Vibrafonivirtuoosi ja helilooja Pascal Schumacheri ansambel tähistab tänavu oma kümnendat tegevusaastat, mille jooksul on esinetud viiel kontinendil. Ansambli fantaasiarikas muusika segustab dünaamiliselt tundlikul moel minimalismi pop-rocki, funky ja jazziga.

Vibrafonivirtuoos Pascal Schumacher (33) on end tuttavaks mänginud paljudes Euroopa maades, ta on esinenud ka Eestis, Nargen festivalil. Nüüd, aastaid hiljem, tuleb ta juba tuttava ansambliga, kuid täiesti uue kavaga.

Schumacherit inspireerib heliloominguks vibrafon ise – see instrument pakub erilisi kõlavõimalusi ja suudab tähelepanu äratada juba ühe noodiga. Kui mitmed legendaarsed jazzvibrofonistid nagu Terry Gibb või Lionel Hampton suutsid korraldada tõelise tulevärgi sel instrumendil, siis Schumacher on valinud oma tee. Ta keskendub küll stiilipuhtusele, kuid loob värsket muusikat, mis varieerub hilisromantikast moodsa tunneteskaalani. Helid võivad sarnaneda Fender Rhodes’i diskreetsele funkyle, metalltrummidele rokile, orelilaadsele kõlale jne. Terve kvarteti loovenergia on ühiste ideede teenistuses ning tulemus on veenev. Avatud meelega muusikaline meeskond on teel millegi ebatavalise poole, mis on paelub kuulajat oma tundesügavusega, kuid muusikud ei mineta huumorimeelt ka tõsisemates lugudes.

Pascal Schumacher on õppinud vibrafoni ja muusikateadust Luxembourgis ja Strassbourgis, võitnud hulga auhindu, sealhulgas belgia mainekaima jazziauhinna Kuldse Django (Django d’Or) noore talendi kategoorias ja salvestanud kolm CD-d. Ta on oma kvartetiga esinenud üle Euroopa ja ka Aafrikas. Schumacher on oma oskusi lihvinud mitmete mainekate vibrafonistide käe all nagu Mike Manieri, Gary Burton jt. Praegu on ta ise Luxembourgi konservatooriumi õppejõud.

Täname:

GOUV MC