fbpx

Jõulujazzi kontsert nr 3

Kitarrist Raoul Björkenheim on ägeda soome rokkansambli Krakatau ja veel mitme bändi liider. USA ja Soome muusikutega töötav Björkenheim osaleb mitmetes rahvusvahelistes projektides nagu Scortch Trio ja trio koos Hamid Drake’i ja William Parkeriga, duo trummar Lucas Ligetiga jne, ühtlasi on ta plaadifirma ECM artist. Kitarristi mängu iseloomustavad lüürika ja paindlikkus, mis on ühendatud rokkmuusika tulisuse ja jazzi improvisatsioonilise vabadusega. Björkenheimi kollektsioonis on põnevaid kitarre, ta mängis Soome turneel oma topeltkaelaga Gibson kitarril, ta lemmik on firma Baldwini 12-keelne kitarr aastast 1979, vanim kitarristi pillidest. Björkenheim mängib enam kui kolmekümnel albumil koos paljude tuntud jazzmuusikutega. Ta on esinenud ka sümfooniaorkestri solistina.

Jõulujazzil mängivad tema kvartetis Soome tippmuusikud, neist noorim on saksofonist Pauli Lyytinen, kes on oma põlvkonna hõivatumaid muusikuid ja nõutud paljude soome ansamblite koosseisudes. Kevadisel Jazzkaarel esines ta ansambel Elifantree koosseisus.

Jori Huhtala kontrabassimäng on võimas ja energiline, enamasti mängib ta oma isa valmistatud pillil. Björkenheimiga tutvusid nad kolmekesi Sibeliuse akadeemias.

Markku Ounaskari on juba legendtrummari staatuses. Ta on ECM artist ja salvestanud maailma jazzitippudega nagu Lee Konitz, Kenny Wheeler, Tomasz Stanko jt. Soomes on ta tuntud ka Pekka Pohjola ja Piirpauke ansamblitest 2010 aastal ilmus ECM-ilt ta sooloalbum Kuara, kus ta on aluseks võtnud soome-ugri rahvaste folkloori. Markku ja Raul on koos mänginud juba paar aastakümmet, viimati saksofonilegendi Juhani Aaltoneni kvartetis.

Koosseis:
Raoul Björkenheim – kitarr
Pauli Lyytinen – saksofonid
Jori Huhtala – bass
Markku Ounaskari – trummid