fbpx

30. märtsil on kõigil aeg sammud seada Teatrisse No99, kus toimub selleaastane Tallinn Music Week Jazz Showcase. Õhtu jooksul on võimalus kuulata kümmet erinevat esinejat teatri kahel korrusel. Uksed avatakse kell 19.00, esimene esineja astub lavale kell 20.00.

Jazzkaar ja Jazzliit esitleb:

Tallinn Music Week Jazz Showcase

20:00 Rütmiallikal (Suur saal)
20:30 Brian Melvin’s Global Village (Jazziklubi)
21:00 Estonian Voices (Suur saal)
21:30 Taavo Remmel (Jazziklubi)
22:00 Phlox (Suur saal)
22:30 Free Tallinn Trio (Jazziklubi)
23:00 Ajavares (Suur saal)
23:30 Argo Vals Band (Jazziklubi)
00:00 Abrahams Cafe (Suur saal)
00:30 Doug Tielli (CAN) (Jazziklubi)

Rütmiallikal

Tegemist on väga suure koosseisuga kus laval on torupillid, DJ, visuaalimeister, lauljad, rütmigrupp ja saksofonid. Rütmiallika muusikas kohtuvad folkloor ja improvisatsioon. Laujatest teevad kaasa Liisi Koikson, Eva-Lotta Vunder, Kerli Kivilaan, Triin Norman ja Maarja Soomre. DJ-puldi taga on P.Julm, trummidel bändi eestvedaja Tanel Ruben, torupillil, flöödil ja parmupillil Cätlin Jaago, saksofonil, flöödil ja parmupillil Siim Aimla. Mõnusa lisandina on Viljandist tulnud oma panust andma ka torupilliansambel.

Brian Melvin’s Global Village

Uus ja huvitav trio, kus mängivad Kaarel Liiv bassil, Raun Juurikas klahvpillidel ja Brian Melvin trummidel. Nende muusikas kohtuvad maailmamuusika ja jazz. Trio eestvedajaks on Ameerikast pärit Brian Melvin, kes on muuhulgas mänginud ka Jaco Pastoriusega.

Estonian Voices

See 6-liikmeline vokaalansambel sündis ühena Kultuuripealinna projektidest, kus ansambli mentoriks ja õpetajaks oli M-Pacti laulja Britt Quentin. Ansambel viljeleb pop-jazzilikku muusikat, mille hulka kuulub töötlusi nii rahvalauludest, oma originaalloomingust kui ka tuntud hittidest. Ansamblisse kuuluvad Mikk Dede, Kadri Voorand, Arno Tamm, Maria Väli, Aare Külama ja Mirjam Dede.

Taavo Remmel

Eesti üks tuntumaid jazzbassiste Taavo Remmel on klassikalise taustaga bassimängija, kes on teinud kaasa lugematutes erinevates jazziprojektides. Seekord üllatab Taavo ennenägematu sooloprojektiga.

Phlox

Phlox on tegutsenud tosinkond aastat ning andnud selle aja jooksul välja neli plaati. Nad on ohtralt mänginud nii Tartu kui Tallinna erinevates jazzi- ja rockiklubides. Ise ütlevad nad, et nende bänd on „fusionimürsk”.

Free Tallinn Trio

Free Tallinn Trio näol on tegemist vägagi unikaalse kooslusega. Trio liikmeteks on ebatavaliselt laia hääleulatusega laulja Anne-Liis Poll, klassikalise kooliga pianist Anto Pett ja jazzkitarrist Jaak Sooäär. Trio muusikat võiks liigitada kaasaegseks improvisatsiooniliseks kammerooperiks.

Ajavares

Bänd esitab originaalloomingut, mis põhineb erinevate eesti luuletajate tekstidel. Nende muusika on väga värvikas ja teatraalne, kus iga kompositsioon on justkui muusika ja poeesia kaudu vestetud lugu.

Argo Vals Band

Kindlasti üks põnevamaid värskeid koosseise! Bänd esitab Argo viimase paari aasta loomingut. Koosseisu kuuluvad lisaks Argo Valsile Tanel Kadalipp, Jaan Jaago, Kaarel Kuusk ja Karl-Markus Kohv. Argo Vals mängib ise paljudes erinevates koosseisudes, sealhulgas ka Animal Drama ja Viljandi Guitar Trio.

Abrahams Cafe

Need noored andekad muusikud on osavalt kokku seganud juudi klezmermuusika, araabia meloodiad ja rütmid ning folk- ja jazz-helikeele. Tulemuseks on väga nauditav ning energiline muusika. Bänd astus üles ka eelmise aasta Tallinn Music Weekil ning sai väga palju positiivset tagasisidet.

Doug Tielli (CAN)

Kanada multiinstrumentalist, kelle muusikat võib kirjeldada kui natuke psühedeelilist folk-rocki.