fbpx

Jõulujazzi kontsert nr 14

NB! Kontserdi algus 19:00 (algse 18:00 asemel)! 

Kontsert on välja müüdud!

Pianist Tigran Hamasyan on alates Thelonious Monki-nimelise Rahvusvahelise Klaverikonkursi võitmist 2006. aastal kõikjal maailmas laineid löönud. Tema ebatavaline jazzi ja armeenia rahvamuusika segustamine on võitnud selliseid kõrge profiiliga austajaid nagu Chick Corea, Brad Mehldau ja Herbie Hancock; tema värskeim album “A Fable” (Universal France);  troonib Prantsusmaa jazziedetabelite tippudes. “Maailmas on mitmeid säravaid ja täiuslike oskustega noori jazzpianiste, kuid Hamasyan tõuseb esile, sest tal on midagi olulist öelda,” on pianisti kohta öelnud The Telegraph. Ta tuuritas koos Dhafer Youssefiga, esines koos Maroko laulja Hindi Zahraga, korea kitarristi Nguyen Le’ga, rootsi bassisti Lars Danielssoniga. Kui maailma pianistide esikolmikusse kuuluval Brad Mehldaul paluti New York Times’i poolt nimetada oma 2011. aasta lemmikartiste, tõi ta välja Tigran Hamasyani öeldes “ta tõesti haaras mind väga vingel moel.” Ja Trilok Gurtu, kellega ta on ka viimasel ajal kordi koos esinenud märkis: “Ta mängib klaverit nagu ragat… ta on järgmine Keith Jarret.”

Tigran sündis 1987. aastal Gyumris, Armeenias ning kasvas üles muusika keskel. Lapsena meeldisid talle mänguasjadest rohkem kassetimängija ja klaver ning kolmesena üritas ta poplaule klaveril järgi mängida. Tema varast jazzilembust innustasid Miles Davise fusioni-periood ning kui poisi 10-aastaseks saades pere Jerevani kolis, avastas ta klassikalise jazzi tänu oma õpetaja Vahag Hayrapetyanile, kes oli õppinud koos Barry Harrisega.

Keskendunud peamiselt jazzile ning kohtunud mitmete ameerika artistidega, kes Euroopat külastasid, hakkas Tigran järjest võitma klaverikonkursse, sealhulgas maineka Thelonious Monki-nimelise jazzklaveri konkursi 2006. aastal. Ta kolis oma perega Los Angelesi ning puutus peagi kokku kohaliku jazzikogukonnaga. Ta sõbrunes selliste muusikutega nagu saksofonist Ben Wendel ja trummar Nate Wood, kes mängivad temaga tänaseni. Kuid Tigran hoidis kontakti ka Euroopaga, mis viis tema esimeste albumite salvestamiseni just Prantsusmaal baseeruva firmamärgi Plus Loin juures.

Tigrani muusika sobib tema iseloomuga ning on sütitatud tema kirest. Tema võimekad improvisatsioonid liituvad rikkaliku kodu-Armeenia rahvamuusikaga ning tulemiks on värske kõla, mida ilmestavad keerulised rütmimustrid ja laetud dünaamika.